SağlıkGenel SağlıkAnne ve Çocuk Sağlığı1 Aylık Bebek Nasıl Uyutulur

1 Aylık Bebek Nasıl Uyutulur

Sponsorlu Bağlantılar

1 Aylık Bebek Nasıl Uyutulur ve 7 Aylık Bebek Nasıl Uyutmalı ile ilgili bu yazıda Bebek Nasıl Uyutulmalı hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not kurdundan…

1 Aylık Bebek Nasıl Uyutulur

Bebek Nasıl Uyutulmalı

Yeni bebeği olmuş anne ve baba için en zor şey, bir türlü uyumak bilmeyen bebeğin ağlamasına dayanabilmektir. Özellikle de saat gecenin üçüyse ve anne ve babanın da uykuya ihtiyacı varsa bu daha zordur.

1 Aylık Bebek Nasıl Uyutulur

Bebeğin uyumamasına birçok şey neden olabilir. Anne baba değişik yolları deneyerek bebeğin neden uyumadığını bulabilir.

Bebeği uykuya yatırdığınız halde hala ağlamaya devam ediyorsa ne yapabilirsiniz ?
Bebeklerin yatağa yatırılır yatırılmaz hemen gözlerini kapatıp mışıl mışıl uykuya dalacaklarını bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Bazı bebeklerin yatağa yattıktan sonra uyumaları için aradan yarım saat geçer. Bebeği uyanıkken yatağına yatırmak en iyi yoldur. Annesinin kucağında meme emerken uykuya dalan bir bebek yatağına yatırılınca yerini yadırgayabilir ve uyanabilir. Bebek altını kirlettiği, acıktığı veya karnı ağrıdığı zaman da ağlar. Bebek susadığı zaman da ağlayabilir. Havanın sıcak olması, bebeğin fazla giydirilmesi, hatta ağlaması bile bebeği susatır ve daha da çok ağlamasına neden olabilir. Kaynatıldıktan sonra soğutulmuş olan sudan biraz vererek yatıştırabilirsiniz. Bebeklerin çoğu kundaklanmış olarak uyumayı sever. Kundak onlara güven hissi verir. Hava sıcaksa battaniye yerine hafif ve pamuklu bir örtüyle kundak yapın. Ani Bebek Ölümü Sendromunu önlemek için bebeği her zaman sırtüstü yatırın ve başının çarşaf veya battaniyeyle kapanmamış olmasına dikkat edin.

Bebeği uyutmada yararlı olacak yöntemler
Bebeği sallayarak, hafif müzik çalarak, vücuduna masaj yaparak veya onu rahatlatacak bir banyo yaparak uyutmayı deneyebilirsiniz. Bebeğe masaj yaparken sessiz ve soğuk olmayan bir odayı seçin. Masaj yağı olarak bebek yağı yerine ılıştırılmış zeytin, badem veya zerdali yağlarını kullanabilirsiniz. Bebeği rahatlatmak için küvete ılık su koyun. Bebeği içine koymadan önce suyun ısısını kontrol edin. Sonra bebeği ılık suyun içine karın üstü koyun ve yüzüne su gelmemesi için başını elinizin üzerinde hafifçe kaldırın. Bebek bu şekilde suyun içindeyken onunla yavaş sesle konuşun. Bebeği hiçbir zaman küvetin içinde tek başına bırakmayın. Eğer yorgun değilseniz, uyuması için bebeği arabasına koyarak gezdirebilirsiniz. Yahut otomobille biraz dolaştırabilirsiniz.

Herşeyi denediğiniz halde bebek hala sakinleşmediyse ne yapabilirsiniz ?
Bebeğin ağlaması sizinle iletişim kurmaya çalışması demektir. Yoksa sırf sizi sinirlendirmek için ağlamaz. Yorgun ve sinirliyseniz bir süre için bebeğin sesini duymayacağınız bir yere gidin. Yorgunluğunuzun ve sinirinizin bebeğe vuracak veya onu sarsalayacak dereceye gelmesini önleyin. Bebeğe vurmak veya onu sarsmak bebeğe zarar verir hatta ölümüne neden olabilir. Bebeğin ağlamasını duymamak için yanından uzaklaşmadan önce onu güvenceli bir yere bırakın. Sonra ya başka bir odaya gidin ya bir duş alın ya da bahçeye çıkın. Eşiniz veya bir arkadaşınız yakınlardaysa onlardan birinden yardım isteyin. Onlar bir süre için bebeğe bakarlarken siz biraz dinlenin veya yürüyüş yapın. Bebekten kısa bir süre için uzaklaşmanız sizi sakinleştirecektir. O anda yalnızsanız bir arkadaşınızı telefonla arayın.

Bebeğin ağlaması sizi endişelendiriyorsa ve bebeği yatıştırmakta güçlük çekiyorsanız bir sağlık görevlisi ile irtibat kurun.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 15 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
1 aylık bebek nasıl uyutulur 8 aylık bebeğe nasıl uyutulur 1 aylık bebek nasıl uyutulmalı bebek nasıl uyutulur bebek nasıl uyutulmalı 10aylık bebek nasıl uyutulur 7aylık bebek nasıl uyutulur 7aylık bebek nasıl uyutmalıyım 7aylìk bebegin uyutulmasi 7 aylık bebekle iletişim nasıl olmalı
 
 

Notlar ›

 
Bebek, Beşiktaş: Bebek, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde, Boğaziçi'nin Avrupa yakasında semt. Rumeli Hisarı ile Arnavutköy arasında yer alan ve genelde yüksek gelirlilerin oturduğu semt, aynı adı taşıyan bir deniz koyuna da sahiptir.
Bebek (albüm): Bebek, İzel'in 23 Mayıs 2001 Çarşamba çıkan albümüdür. Albümdeki eserlerin hepsi Altan Çetin imzalıdır.
Bebek Camii: Bebek Camii ya da resmî adıyla Hümayûn-u Âbad Camii, Beşiktaş'ın Bebek semtinde yer alan tarihî bir camidir.
Bebek (anlam ayrımı): Bebek, insan veya hayvan yavrusudur. Şu anlamlara da gelebilir:
 

0 Yorum ›

 

1 Aylık Bebek Nasıl Uyutulur Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken 1 Aylık Bebek Nasıl Uyutulur ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.