SağlıkGenel Sağlık1 Porsiyon Meyve

1 Porsiyon Meyve

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede 1 Porsiyon Meyve ve 1 Porsiyon Meyve Ne Kadardır hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Günde 5 Porsiyon Meyve Kalp Krizi Riskini Azaltıyor ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

1 Porsiyon Meyve

Günde 5 Porsiyon Meyve Kalp Krizi Riskini Azaltıyor

Günde 5 Porsiyon Meyve Kalp Krizi Riskini Azaltıyor

Yapılan bir araştırmaya göre her gün için önerilen beş porsiyon sebze ve meyveyi tüketen kişiler daha az tüketenlere göre kalp krizinden daha iyi korunuyorlar.

Londra Üniversitesi araştırmacılarının tesbitine göre günde üç ile beş porsiyon arası sebze meyve tüketenlerde kriz riski yüzde 11 oranında azalırken, beş porsiyondan fazla sebze meyve tüketenlerde ise risk ise %26 oranında azalıyor.

1 Porsiyon Meyve

Araştırmacıların belirttiğine göre sebze ve meyvelerdeki yüksek orandaki potasyum, folat, lif ve antioksidanlar sağlıklı bir yaşam için gereklidir. Avrupa, Japonya, ve Amerika Birleşik devletlerinde yapılan sekiz ayrı araştırmadan elde edilen sonuçlar da hep bu doğrultudadır.

Bu araştırmada görev alan Dr. Feng He’nin belirttiğine göre bol sebze meyve yemek sadece kalp krizinden değil diğer kardiolojik rahatsızlıklardan ve hatta bazı kanser türlerinden korunmakta yardımcı oluyor.

Bir porsiyon meyve ve sebzede neler olabilir; fikir vermesi açısından şöyle bir örnek verebiliriz: 1 muz, 1 orta boy elma, yedi adet küçük boy cherry domates, avuç içi büyüklüğünde bir parça brokoli.

Lancet isimli medikal yayında buluşlarını yayınlayan Dr.Feng He özetle şu noktaları belirmiştir : ‘’Bizim yaptığımız analizler yüksek oranda sebze ve meyve tüketenlerde kriz riskinin daha düşük olduğunu göstermiştir. Beslenme şekillerinde ve tercihlerinde bu yönde yapılan değişiklikler diğer kardiyovasküler hastalıklar ve bazı kanser türlerine karşıda koruyucu olacaktır.’’ …

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 08 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
bir porsiyon meyve ne kadar 1 porsiyon meyve ne kadar 1 porsiyon ne kadar 1 porsiyon ne kadardır bir porsiyon meyve
 
 

Notlar ›

 
Meyve suyu: Meyve suyu, doğal olarak meyve dokusunda bulunan sıvıdır. Meyve suları, ısı veya çözücü kullanmadan, taze meyvelerinin ezmesi veya sıkıştırması ile hazırlanılır.
Drosophila: Drosophila, küçük bir sinek cinsidir. Üyeleri genelde "meyve sineği" olarak adlandırılır. Ayrıca sirke sineği, şarap sineği, posa sineği ve üzüm sineği olarak da adlandırılır.
Meyveş Nine: Meyveş Morçol, 1835 yılında Sürmene`de dünyaya geldi. 1965`de vefat etti. Öldüğü güne kadar tarlada çalışmıştı ve okuma yazma bilmiyordu.
Meyve aromalı maden suyu: Meyve aromalı maden suyu, maden suyu üretiminde devrim olarak kabul edilen, klasik maden suyuna aroma eklenerek üretilen yeni nesil maden suyu çeşididir.
 

0 Yorum ›

 

1 Porsiyon Meyve Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken 1 Porsiyon Meyve ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.