Soru & Cevap1 Yilda Kac Hafta Var

1 Yilda Kac Hafta Var

Sponsorlu Bağlantılar

Bir üyemizin Bir Yılda Neden 52 Hafta Vardır? sorusu üzerine yazıyı paylaşıyorum. Bu yazı 1 Yilda Kac Hafta Var ve Bir Yilda Kac Hafta Var ile ilgilidir. Umarım ziyaretçimizin sorusuna cevap olabilir.

1 Yilda Kac Hafta Var

Bir Yılda Neden 52 Hafta Vardır?

Soru

52 hafta nereden geliyor

Cevap

Babilliler 7 günlük haftayı zaman birimi olarak kullanıyorlardı. İlk çağlarda bilinen beş gezegen ile güneş ve ayın sayısının 7 olusu bu sayıyı gizemli ve uğurlu kılıyordu. Daha sonra dinlerde, göğün 7 kat olusu ve doğadaki ana renk sayısının 7 olusu, müzik notalarının 7 olusu sayının önemini daha çok belirtti. Daha sonra Fransa takvim yapısını değiştirerek hafta sayısını 10 yaptı ama kabul görmedi. Rusya 5 günlük hafta uygulamasına geçti, o da tutulmadı. Sonunda yine hafta 7 gün olarak kaldı.

bir hafta 7 gün olduğuna göre bir yılın oluşum kriterlerine göre ortaya çıkan sonuç 52 dir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 24 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
bir yılda kaç hafta var bir yılda kaç hafta vardır bir yıl kaç haftadır 1 yılda kaç hafta var bir yil kac hafta 1 senede kaç hafta var 1 yılda kaç hafta vardır 1yılda kaç hafta vardır 1 ayda kaç hafta var YILDA KAÇ HAFTA VAR
 
 

Notlar ›

 
Haftada Bir Kez Seni Öldürmez: Haftada Bir Kez Seni Öldürmez (İng. Once A Week Won't Kill You), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez Story dergisinin Kasım/Aralık 1944 sayısının 23-27. sayfalarında yayınlanan öyküsü.
Haftanın günleri: Haftanın günleri, bir hafta içerisindeki periyodik olarak tekranan günler olarak tanımlanmıştır. Haftanın günlerinin adlandırılmasında çeşitli dillerde çeşitli kaynaklar kullanılmıştır.
 

1 Yorum ›

 
  1. aykut Mart 10th, 2016 - Saat: 17:04:02

    bir yıl kaç haftadır

1 Yilda Kac Hafta Var Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken 1 Yilda Kac Hafta Var ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.