Soru & Cevap18 Aylik Bebek Neden Uyumaz

18 Aylik Bebek Neden Uyumaz

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Bebeklerde İnsomnia (uykusuzluk) Sorunu Nedir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. 18 Aylik Bebek Neden Uyumaz ve Bebeklerde Gece Uykusuzlugu hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Bebeğin Ruhsal Gelişimi. Bebeklerde Pisikolojik Sorunlar. … Uykusuzluk sorunu insomnia olarak da adlandırılmaktadır. Gebelikte birçok fiziksel ve duygusal değişimler olur ve bu değişmeler insomnia sorununa da yol açabilir.

18 Aylik Bebek Neden Uyumaz

Bebeklerde İnsomnia (uykusuzluk) Sorunu Nedir?

Soru

MERHABA BENİM BEBEĞİM 18 AYLIK VE YAKLAŞIK BİR AYDIR GECELERİ UYANMAKTA HERHANGİ BİR RAHATSIZLIGI YOK DOKTORA GÖTÜRDÜM AMA GECELERİ UYANMASI SİZCE NEDEN OLABİLİR.

Cevap

Her bebek için uyku ve uyanıklık süreleri farklılık gösterir. Doğumdan sonraki ilk saatlerde bebekler uyanıktır.

Doğumdan sonraki 2-3 gün içinde günün büyük kısmını uykuda geçirir, gün içinde sadece bir kaç saat uyanıktır. 3 günden sonra daha çok çevresi ile ilgilenmeye başlar, uyku düzeni henüz belli değildir.
İlk bir ay içinde uyku düzeni yoktur, üst üste iki gece uyuma süreleri çok farklı olabilir, bu nedenle bebeğiniz ne zaman uyursa sizde dinlenmeye özen gösteriniz.
Bazı bebekler gece içinde 2-3 kez beslenme ihtiyacı duyabilir. Anne sütünün de artması için gece emzirmeye özen gösteriniz.

Bebekler uyku sırasında hızlı veya yavaş nefes alıp verebilir, gece boyunca sık sık gözlerini açar, el ve kollarını hareket ettirirler. Geceleri sık sık bebeğin yanına gidilmesine gerek yoktur, yataktan kalkarken çıkan gürültü bebeği uyandırabilir ve bir süre bebeğin uyanık kalmasına neden olabilir.

Her gece aynı saatte uyutmaya özen gösteriniz, uyutmadan önce 10-30 dakika bebeğinizi rahatlatmak için onunla loş ve sakin bir ortamda ilgileniniz.
Uyku öncesi masaj ve ılık banyo bebeğinizi rahatlatacak ve daha çabuk uyumasını sağlayacaktır. Oyuncak, battaniye gibi bir obje ile uyuması terkedilmişlik duygusunu azaltacaktır.

Bebeğinizi uykuya hazır ancak uyumadan önce yatağına bırakınız, böylece bebek yatağını tanıdık bir gece ortamı olarak kabul eder. Uyku sırasında alt bezini değiştirmek veya beslemek gerekiyorsa, bunu loş bir ortamda yapınız, ışığı açmayınız.

Gece ağlayan bebeğin yatağından alınmamasına, sallanıp oynatılmamasına özen gösterilmelidir. Gece ağlamaları bazen gece korkularına bağlı olabilir, bunu önlemek için gün boyu bebek kucağa alınmalı, fiziksel temas ile bebeğe güven verilmelidir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 24 Kasım 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
 
 

Notlar ›

 
Bebek, Beşiktaş: Bebek, İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde, Boğaziçi'nin Avrupa yakasında semt. Rumeli Hisarı ile Arnavutköy arasında yer alan ve genelde yüksek gelirlilerin oturduğu semt, aynı adı taşıyan bir deniz koyuna da sahiptir.
Bebek İşi: Bebek İşi, 15 Temmuz 2013 yılında Show TV'de yayınlanmaya başlayan komedi türündeki Türk televizyon dizisi.
Bebek (albüm): Bebek, İzel'in 23 Mayıs 2001 Çarşamba çıkan albümüdür. Albümdeki eserlerin hepsi Altan Çetin imzalıdır.
Bebek Camii: Bebek Camii ya da resmî adıyla Hümayûn-u Âbad Camii, Beşiktaş'ın Bebek semtinde yer alan tarihî bir camidir.
Nedensellik: Nedensellik, genel olarak nedensellik ilkesi olarak bilinen ve olay ve olguların birbirine belirli bir şekilde bağlı olması, her şeyin bir nedeni olması ya da her şeyin bir nedene bağlanarak açıklanabilir olması ya da belli nedenlerin belirli sonuçları yaratacağı, aynı nedenlerin aynı koşullarda aynı sonuçları vereceği iddiasını içeren felsefe terimi.
Neden (Candan Erçetin albümü): Neden, Candan Erçetin'in dördüncü albümüdür. 2002 yılında piyasaya sürülen albüm önemli bir özellik taşımaktadır.
Neden?: Neden?, Can Dündar'ın hazırlayıp sunduğu, Türkiye'deki ve dünyadaki güncel siyasi, sosyal ve ekonomik olayların uzmanlar, yazarlar, köşe yazarları, televizyoncular, gazeteciler, siyasetçiler, sivil toplum üyeleri tarafından ele alınıp tartışıldığı tartışma programıdır.
Neden (İbrahim Tatlıses albümü): Neden, İbrahim Tatlıses'in 2008 yılında piyasaya çıkmış olan albümüdür.
 

0 Yorum ›

 

18 Aylik Bebek Neden Uyumaz Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken 18 Aylik Bebek Neden Uyumaz ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.