Soru & Cevap300 Puanli Universiteler

300 Puanli Universiteler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Lys’den Aldığım Puanla Hangi Üniversitelerin Hangi Bölümlerine Girebilirim? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. 300 Puanli Universiteler ve 300 Puanlik Universiteler hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

300 Puanli Universiteler

Lys’den Aldığım Puanla Hangi Üniversitelerin Hangi Bölümlerine Girebilirim?

Soru

Meslek lisesi veya türevlerinden herhangi birini bitirdiyseniz. Okulunuzdan gelecek olan ek puanla 4 yıllık bölümlere gidebilirsiniz. Örnek: Bilgisayar Öğretmenliği, Elektrik Öğretmenliğ.

Cevap

Sevgili ziyaretçiler,
Şu puanı aldım. Hangi üniversiteye giderim sorusunu sormak yerine. Başarı sıralamasında kaçıncı olduğunuzu söyleyerek hangi üniversiteye giderim sorusunu sormalısınız.
2009 yılında 336 puan alan bir aday 45.000 olurken aynı puanı 2008 yılında aday 30.000 olabiliyor.
İki aday da 336 alıyor ama kaçıncı sırada olduğu daha önemli.
ÖSYM’nin sitesinden Arşiv kısmına girip süreli yayınlar bölümde 2009 yılında hangi üniversitenin, hangi puanla, kaçıncı adayı aldığına bakabilirsiniz. İleriki günlerde ÖSYM Başkanı Yarımağan nasıl tercih yapılacağı konusunda gerekli açıklamayı yapacaktır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 24 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
lys 300 puanla nereye girilir 300 puanlık üniversiteler 300 puanlı üniversiteler lys de 300 puanla nereye girebilirim 300 puanla hangi üniversiteye girebilirim lys 300 puanla nereye girebilirim 300 puana üniversiteler 300 puanla alan üniversiteler 300 puan ile girilebilecek üniversiteler 300 puanla nereye girebilirim
 
 

Notlar ›

 
Üniversite: Üniversite ya da diğer adıyla yükseköğretim, üniversitelerde ve yüksekokullarda 2 yıllık yapılan öğretimdir.
Üniversitelerarası Gey ve Lezbiyen Topluluğu: Üniversiteli gay ve lezbiyenleri bir araya getirmeyi hedefleyen topluluktur. Kısaca Legato da denir. Her üniversitede ayrı ayrı örgütlenir ve zaman zaman ortak etkinlik düzenler.
Üniversitelerine göre Nobel Ödülü sahipleri listesi: Bu Üniversitelerine göre Nobel Ödülü sahipleri listesi, Nobel Ödülü kazananların (öğrenci veya mezun oldukları üniversitelere göre) birinci derecede eğitim gördükleri Üniversitelere göre listelenmiş halidir.
Türkiye'de türban sorunu: Türkiye'de başörtüsü ve türban sorunu, başta üniversite öğrencilerine yönelik olmak üzere bütün kamu ve bazı özel kurumlarda kadın çalışanlara uygulanan türban yasağı ile bu yasağın sosyal ve siyasal etkileri etrafında yaşanan sorun.
 

0 Yorum ›

 

300 Puanli Universiteler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken 300 Puanli Universiteler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.