Kültür / SanatGenel KültürPratik BilgilerÜlkelerFransa’nın Yöresel Kıyafetleri

Fransa’nın Yöresel Kıyafetleri

Sponsorlu Bağlantılar

Fransanın yöresel kıyafetleri nelerdir?

Avrupai giyim denilince akla gelen Fransa’nın yöresel kıyafetleridir sanırım. Birbirlerine çok benzeselerde ayrıntılarını incelemek isteyebilirsiniz. Buyrun fransanın geleneksel giyim tarzını geleneksel kıyafetlerini resimli olarak paylaşıyorum.

fransa geleneksel giysileri elbiseleri, fransa yöresel kıyafetleri resimleri, fransanın milli yöresel elbiseleri resimleri

Fransa’da Giyim, diğer Batı ülkelerinde giyim benzer.
– Casual giyim: pantolon (büyük olasılıkla mavi-jeans), spor ayakkabı, tişört, kazak, mont / ceket gerekirse. Yaş, cinsiyet, gelir ne olursa olsun çoğu Fransız uyar.
– İş adamları ve beyaz yakalı işçiler, kahverengi veya koyu ayakkabı, gömlek, kravat ve takım için.Aynı grubun Kadınlar bir etek ve ceket ve bir bluz giyebilir.
– Büyük şehirlerde sosyal konut sakinleri ile popüler spor ayakkabı ve eşofman, özellikle üzerinde büyük karakterler basılan marka, veya kolayca tanınabilir; hem grubu, erkek ve kız, İngiltere’de “Chav” lakaplı olacağını. Kapşonlu kazak Bu yerlerde özellikle yaygındır. Sarkma pantolon burada da erkeklerde sık görülür.
– Yaşlı insanlar rahat giysiler, kadife pantolon, rahat kontrol gömlek, herhangi bir rahat atlama / kazak giyebilirsiniz. Kadınlar elbise veya mütevazı etek, bluz ve ceketler çeşitli giyebilir.

Bir “geleneksel” kıyafeti olabilir: kahverengi bir ayakkabı çifti, eşleştirme çorap, kadife pantolon, ekose desenli gömlek, kazak ve düz bir kapak veya koyu mavi Bask bere. Folklör grupları içinde (bir kaç, ama çizim değiliz çok ilgi), kadınların bluz üzerine önlük, ve bazen bağcıklı başlıklardır giymek eğilimindedir.

Fransa için bir geleneksel kumaş bulunmamaktadır. Her bölgeyi kendi vardır, ve bazen çok farklı.

En ünlü olanları Brittany ve Alsace olanları (bence) vardır. O değil erkek biri, ünlü kadınların geleneksel kıyafet var. Ancak dediğim gibi, çoğu Fransız bölge kendi geleneksel kıyafetleri (Fransa’da 22 bölge var …) var. Ama bazı çok eski bir kişi hariç, artık böyle kimse elbiseler.

Fransa’nın Yöresel Kıyafetleri

Fransa’nın Yöresel Kıyafetleri
Fransa’nın Yöresel Kıyafetleri

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 06 Kasım 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
fransanın geleneksel oyunları almanya yöresel kıyafetleri fransa geleneksel oyunları amerika\nın yöresel kıyafetleri fransanin elbiseleri fransa geleneksel kıyafetleri fransanın yöresel kıyafeti fransanın giysileri fransiz giyim kültürü fransanın geleneksel kıyafetleri
 
 

1 Yorum ›

 
  1. Enes Mayıs 7th, 2013 - Saat: 20:59:04

    Offffffff benim ödevimde Fransa’nın şeyleri var.Bulmak için bin dereden su getirdim ama ne fayda
    !

Fransa’nın Yöresel Kıyafetleri Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Fransa’nın Yöresel Kıyafetleri ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.