SağlıkGenel SağlıkAcil Doğum Görüntüleri

Acil Doğum Görüntüleri

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Acil Doğum Görüntüleri ve Açık Açık Doğum Videosu hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Beş Kadından Biri Evinde Doğum Yapıyor ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Acil Doğum Görüntüleri

Beş Kadından Biri Evinde Doğum Yapıyor

5 kadından biri evinde doğum yapıyor

Sağlık Bakanlığı’nın, AB’nin malidesteğiyle, anne ve bebek ölümlerinin azaltılması amacıyla başlattığı "Bebeğim Sağ Olsun" kampanyasının sözcüsü Dr. Sadiye Eren, Türkiye’de halen 5 kadından birinin evde doğum yaptığını ve her bin yeni doğanbebekten 17’sinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Eren, Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen basın toplantısında anneölümlerinin yüzde 62’sinin önlenebilir nedenlerle gerçekleştiğini söyledi.

Dr. Sadiye Eren, bu ölümlerin önlenmesi için kadınların gebe kalmadan önce doktora başvurmaları, gebe kaldıktan sonra ise sağlık ocakları, Sağlık Bakanlığının Aile Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması (AÇSAP) merkezlerine düzenli olarak sağlık kontrollerine gitmeleri gerektiğini vurguladı.

Bu merkezlerde, kadınlara, hamilelik sırasında problem oluşturabilecek hastalıkların belirlenmesi için gebelik öncesi testler uygulandığını, gebelik sırasında ise kan ve idrar sayımı gibi temel nitelikli hizmetler verildiğini ve hamilelikte kullanılması gereken demir ve folik asit ilaç desteklerinin ücretsiz sunulduğunu anlatan Eren, "Türkiye’de halen 5 kadından biri evde doğum yapıyor ve her bin yeni doğandan 17’si hayatını kaybediyor" dedi.

Eren, sadece kadınlara ulaşmanın yeterli olmadığını belirterek, Türkiye’de kadınların tek başına hekime ya da sağlık kuruluşlarına başvuramadıklarını dile getirdi.

Sadiye Eren, yeni annelerin ölümünü önlemek adına kayınvalidelere büyük görev düştüğünü anlatarak, erkeklere de eşlerini hekime götürme çağrısında bulundu.

Kadınlara da seslenen Eren, vücudun 2 sene içerisinde yeni bir gebeliğit aşıyabilecek yapıya dönüştüğünü, bu nedenle kadınlara bu süre içerisinde tekrar hamile kalmamalarını tavsiye etti Eren, doğumların evde değil, sağlık kuruluşlarında yapılmasının önemine dikkat çekti.

Sağlık Bakanlığı AÇSAP Genel Müdürlüğü Kadın Sağlığı Daire Başkanı Dr. Rukiye Gül de kampanyanın bakanlığın hizmetlerini tanıtmak ve anne-bebek ölümleri konusunda toplumda farkındalık oluşturmak açısından önemli olduğunu söyledi. Gül, kampanyanın başarılı yürütüldüğünü belirterek, geri bildirimleraldıklarını ve kampanyanın amacına ulaşacağını düşündüklerini dile getirdi

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 08 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
açık doğum kadın doğum yapıyo kadın dogum açık açık video kadın açık açık doğum yapıyo Dogum açik görùntüler amcıktan doğum almanya kadın doğum görüntüleri AÇIKDOĞUM Açıkaçıkdoğum açık doğum yapan kadın
 
 

Notlar ›

 
Doğum Günü Dört Temmuz: Doğum Günü Dört Temmuz, aynı adlı Ron Kovic romanından uyarlanan 1989 yapımı film. Oliver Stone filmin senaryosuna yardım etmiş, aynı zamanda filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenmiştir.
Doğum kontrolü: Doğum kontrolü, geçici veya kalıcı olarak hamileliği engellemek ya da hamile kalma olasılığını azaltmak amacıyla çeşitli yöntemlerin, araç-gereçlerin ya da ilaçların kullanılmasıdır.
Doğumgünü Partisi: Doğumgünü Partisi (Orijinal adı: The Birthday Party), Nobel ödüllü yazar, Harold Pinter'ın 1957'de yazdığı tiyatro oyunu.
Doğum günü: Doğum günü (ya da Yaş günü), miladi veya herhangi bir başka takvime göre, bir insanın doğduğu gün ve ayda, her yıl tekrarlanan güne verilen addır.
 

0 Yorum ›

 

Acil Doğum Görüntüleri Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Acil Doğum Görüntüleri ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.