SağlıkAİDS Nasıl Tedavi Edilir?

AİDS Nasıl Tedavi Edilir?

Sponsorlu Bağlantılar

AİDS Tedavisi Nedir?

AİDS’in henüz kesin bir tedavisi yoktur ama hastalığı yavaşlatmak mümkün.

AİDS Nasıl Tedavi Edilir?

En sık kullanılan, kan örneklerinde yapılan ELISA (Enzim-linked immunosorbent assay) testidir. Bu test çok duyarlıdır ve virüsün vucuda girdiği ilk ay dışında hemen hemen herkeste virüsü belirlemektedir. Bununla birlikte, nadir olarak romatoid artrit ya da diğer bazı faktörlerin varlığında yanlış pozitif sonuçlar verebilmektedir. Genel olarak, ELISA testinin pozitif sonucu Western biot testi ile doğrulanmadan AIDS teşhisi konmaz. Pozitif sonuçların Sağlık Bakanlığı’na bildirilmesi zorunludur.

Hastalığın henüz kesin bir tedavisi yoktur. AZT olarak kısaltılan azidotimidinin, hastalığı yavaşlatıcı etki gösterdiği tespit edilmiştir.

HIV in Tedavisi Var mıdır?

HIV/AIDS in tedavisinde olumlu gelişmeler vardır. Günümüze kadar bulunan ilaçlardan farklı etki mekanizmalarında olanların ikisinin ya da üçünün birlikte kullanımıyla HIV pozitif kişilerin kaliteli ve uzun bir yaşam sürebilmeleri sağlanmaktadır. Tedavi doktor kontrolünde ve kesintisiz olarak yaşam boyu sürdürülmelidir. Bu ilaçlar çok pahalıdır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 13 Mayıs 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
a i d s tedavisi mümkün mü aids nasıl tedavi edilir aıds nedir nasıl mücadele edilir aıds nedir nasıl mücadele edinir aids tedavisi nasıl edilir hiv pozitif tedavisinde olumlu gelişmeler
 
 

Notlar ›

 
AIDS: AIDS, HIV etkeni nedeniyle insanlarda bağışıklık sisteminin çökmesine neden olan bulaşıcı bir hastalık.
AIDS'e Karşı Zafer bayrağı: AIDS'e Karşı Zafer Bayrağı, Gökkuşağı Bayrağının en altına siyah bir şerit eklenmesiyle oluşturulmuştur.
AIDS kurdelesi: AIDS kurdelesi (kırmızı kurdele) ceket yakalarında veya diğer giysilerde AIDS ile savaşımın ve dayanışmanın bir simgesi olarak görülmektedir.
AIDS İle Mücadele Derneği: AIDS İle Mücadele Derneği, merkezi İzmir'de olan bir Sivil Toplum Kuruluşu'dur.
Tedavi maddelerinin yasal düzenlemesi: Tedavi edici maddeler gelişigüzel kullanılamaz. Özellikle ilaçların suistimali yapılabileceğinden dolayı dünya çapında hükümetlerce bir takım düzenlemeler yapılır.
 

0 Yorum ›

 

AİDS Nasıl Tedavi Edilir? Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken AİDS Nasıl Tedavi Edilir? ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.