Kültür / SanatGenel KültürPratik BilgilerÜlkelerAlmanyanın Yöresel Kıyafetleri

Almanyanın Yöresel Kıyafetleri

Sponsorlu Bağlantılar

Almanyanın yöresel kıyafetlerini bu sayfada bulabilirsin. Almanya’ya özgü bu kıyafetlere bayılacaksınız.

Almanyanın Yöresel Kıyafetleri

 

Almanyanın Yöresel Kıyafetleri

Almanyanın Yöresel Kıyafetleri

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 06 Kasım 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
almanya\nın kıyafetleri almanyanın kıyafetleri almanyanın geleneksel kıyafetleri almanyaya özgü kıyafetler almanya geleneksel kıyafetleri almanya kıyafetleri hakkında bilgi almanyanın yöresel kıyafeti alman kıyafetleri hakkında bilgi almanya kıyafetleri almanya nın yöresel kıyafetleri
 
 

Notlar ›

 
Almanya'nın eyaletleri: Almanya, Almancada "Länder" (Türkçede "topraklar" ya da "bölgeler") olarak bilinen 16 bölgeden oluşan bir federasyondur.
Almanya'nın birleşmesi: Resmî olarak Almanya'nın birleşmesi ile siyasî ve idarî olarak birleşik bir ulus devletin ortaya çıkması 18 Ocak 1871'de Fransa'daki Versay Sarayı'nın Aynalar Galerisi'nde gerçekleşmiştir.
Alman yeniden birleşmesi: Alman yeniden birleşmesi (Deutsche Wiedervereinigung) 3 Ekim 1990 tarihinde eski Alman Demokratik Cumhuriyeti (genellikle "Doğu Almanya" olarak anılır) topraklarının Almanya Federal Cumhuriyeti'nin (genellikle "Batı Almanya" olarak anılır) topraklarına dahil olmasıdır.
Almanya'nın teslimiyet belgesi: Almanya'nın teslimiyet belgesi, II. Dünya Savaşı'nın Avrupa Cephesi'ni kapatmak için bir mütarekeyi sağlayan hukukî anlaşma belgesidir.
Almanya'nın posta tarihi ve posta pulları: Bu Almanya ve Filateli ile ilgili alanların posta pulları ve postacılık taihi ile ilgili bir araştırmadır.
 

0 Yorum ›

 

Almanyanın Yöresel Kıyafetleri Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Almanyanın Yöresel Kıyafetleri ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.