SağlıkGenel SağlıkSağlıklı YaşamAnne Babaya Göre Boy Hesabı

Anne Babaya Göre Boy Hesabı

Sponsorlu Bağlantılar

Boy Hesabı Nasıl Yapılır? ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Anne Babaya Göre Boy Hesabı ve Boy Hesabı hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.

Anne Babaya Göre Boy Hesabı

Boy Hesabı Nasıl Yapılır?

Boy Hesabı Nasıl Yapılır?

Uzun boylu olmak herkesin olmada da birçok insanın hayalidir. Bayanlarda uzun boylu olma isteği son yıllarda iyice artmıştır. Boyunuzun ne kadar olacağı genetik şifrelerinizde yazılı olmala birlikte, dış etkilerle boyunuzu uzatabilmek de sizin elinizdedir.

Bir insanın boyunun ne kadar olacağını belirleyen en önemli etken genetik şifredir. Genetik şifremizi de anne ve babamızdan alıyoruz. Öyleyse bir çocuğun büyüyünce ulaşacağı boy anne ve babasının boyu ile doğru orantılıdır. Bir çocuğun büyüdüğü zaman ulaşacağı boyu şu yöntemle bulabiliriz:

Çocuk erkek ise annesinin ve babasının boyları toplayın ve 13 ekleyip çıkan sonucu 2′ye bölün, elde ettiğiniz rakam erkek çocuğun ileride ulaşabileceği maksimum boyu verecektir. Çocuk kız ise, anne ve babasının boylarını toplayın çıkan sonuçtan 13 çıkarıp elde edilen rakamı 2′ye bölün. Çıkacak rakam kız çocuğun ileride ulaşabileceği maksimum boy uzunluğu olacaktır.

Bu şekilde hesaplanan boy, kişinin genetik boyu olarak kabul edilip -+5 cm farklılık gösteriyor. Buradan şunu anlamalıyız; çok iyi beslenseniz, düzenli spor yapsanız ve bütün sağlıklı yaşam önerilerini tatbik etseniz bile bu, genetik boyunuzu 5-10 cm etkileyecektir. Yani boyunuz 160 cm ise beslenme ve spor gibi şeylerle 180 cm olması mümkün değil. Tabii bu hesaplamalar hastalık veya hormonal yetersizlik bulunmayan sağlıklı bireyler için geçerli.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 20 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
anne babaya göre boy hesaplama anne ve babaya göre boy hesaplama boy uzaması hesaplama boy uzama hesaplama 15 yaşındaki kızın boyunu babaya gore hesaplama anne ve babaya gore boy anne ve babaya göre çocuğun boyu anne ve babaya göre çocukta boy hesaplama anneye babaya göre boy uzaması boy hesabı
 
 

Notlar ›

 
Gelenek: Gelenek ve görenekler; bir toplumda, bir toplulukta çok eskilerden kalmış olmaları dolayısıyla saygın tutulup kuşaktan kuşağa iletilen, yaptırım gücü olan kültürel kalıntılar, alışkanlıklar, bilgi, töre ve davranışlar.
Görele: Görele, Türkiye Cumhuriyeti, Giresun ilinde bir ilçe ve ilçe merkezi olan sahil kasabasının adıdır.
Görelilik kuramı: * Genel görelilik kuramı
Görevimiz: Tehlike (film): Mission: Impossible 1996 yapımı, Türkiye'de Görevimiz Tehlike ismiyle gösterilmiş 60'lı ve 70'li yılların Mission İmpossible isimli televizyon dizisinden yola çıkarak çekilmiştir.
Gore Verbinski: Gregor "Gore" Verbinski (doğum:16 Mart 1964) Amerikalı film yönetmeni ve yazarıdır.
 

0 Yorum ›

 

Anne Babaya Göre Boy Hesabı Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Anne Babaya Göre Boy Hesabı ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.