Kültür / SanatBiyografilerAnne Bronte Kimdir Anne Bronte Hayatı ve Biyografisi

Anne Bronte Kimdir Anne Bronte Hayatı ve Biyografisi

Sponsorlu Bağlantılar

Anne Bronte kimdir, Anne Bronte hayatı, Anne Bronte biyografisi, Anne Bronte kim, Anne Bronte hakkında bilgiler Anne Bronte ile ilgili bilgi vs..
Anne Bronte Kimdir Anne Bronte Hayatı ve Biyografisi

Anne Bronte Hayatı

Anne Brontë, İngiliz şair, yazar. (d. 17 Ocak 1820 – ö. 28 Mayıs 1849). İngiliz Edebiyatı’nın klasikleri arasına yerleşmiş eserleriyle tanınan 3 kardeşin (Charlotte Brontë, Emily Brontë, Anne Brontë) en genci.
Yorkshire, İngiltere’de doğdu. Verem hastalığından 29 yaşında öldü.

Not: Anne Bronte hayatı için başka kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Anne Bronte kimdir kaynakları için aşağıya bakınız. Anne Bronte ayrıntılı biyografisini aşağıdaki sitelerden araştırabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 16 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
anne bronte hayatı emily brontë biyografisi emily bronte hayatı emily bronte nin hayatı
 
 

Notlar ›

 
Hayatımızın En Güzel Yılları: Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.
Hayatı Yakala: Hayatı Yakala (özgün ad:Reign Over Me), 2007 yapımı bir dram filmidir. Mike Binder'in yönetmenliğini, senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı filmde Adam Sandler, Don Cheadle, Jada Pinkett Smith, Liv Tyler, Donald Sutherland ve Saffron Burrows da rol almaktadır.Film Türkiyede direkt olarak piyasaya sürülmüşdür.
Hayatımın Kadınısın: Hayatımın Kadınısın , 2006 yapımı bir duygusal tarzı Türk filmdir. Filmin senaryosunu, Yönetmenliğini Uğur Yücel yapmistir.
Hayatımın Çalımı Beckham: Hayatımın Çalımı Beckham; (İngilizce orijinal adı: Bend It Like Beckham) 2002 yılı İngiltere yapımı film.
Hayatın Benim: Hayatın Benim () 2004 yılında çekilmiş Angelina Jolie ve Ethan Hawke'nin başrollerini üstlendiği psikolojik gerilimdir.
 

0 Yorum ›

 

Anne Bronte Kimdir Anne Bronte Hayatı ve Biyografisi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Anne Bronte Kimdir Anne Bronte Hayatı ve Biyografisi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.