SağlıkGenel SağlıkAnne ve Çocuk SağlığıAnneler İçin Süt Yapan Besinler

Anneler İçin Süt Yapan Besinler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı Emziren Anneler İçin Süt Yapan Yiyecekler hakkında özet bilgiler içerir. Anneler İçin Süt Yapan Besinler ve Emziren Annelerde Süt Yapan Yiyecekler hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…

Anneler İçin Süt Yapan Besinler

Emziren Anneler İçin Süt Yapan Yiyecekler

Emziren Anneler İçin Süt Yapan Yiyecekler

Anne bol süt içmeli, çiğ sebze ve meyve , çimlenmiş buğday, tahin helvası, tahin-pekmez, havuç, yerelması, yemelidir. Anason, kimyon, rezeyan, fesleğen, şerbetçiotu gibi baharatlar bol miktarda kullanılmalıdır.

Anneler İçin Süt Yapan Besinler

Anne kansız kalmamak için;

* Bol bol siyah üzüm kaynatıp içmelidir.
* Erik, kayısı, ayva kompostosu yenmelidir.
* Marul içerisine 3-5 adet ıspanak yaprağı karıştırılıp çiğ halde yemelidir.

Anne sütünü artırmanın doğal yolları nelerdir?

Anne sütü, beyindeki hipofiz bezinde üretilen Prolaktin hormonu tarafından salgılanır. Bu hormon süt bezlerindeki salgıyı artırarak etki gösterir. Prolaktin hormonunun düzenli olarak salgılanabilmesi için kişinin rahat, stressiz bir ortamda olması, anne ile bebek arasında yakın ilişki kurulması gereklidir. Bebeğin sesi, kokusu ve dokunuşlar anneyi rahatlatır, bebekle arasındaki bağı güçlendirerek süt salgısını arttırır.

Emziren bir annenin aynı zamanda beslenmesine dikkat etmesi gereklidir. Annelerin günde 2-3 litre sıvı alması, her gün protein içeriği yüksek gıdalar (et, balık, tavuk) tüketilmesi, bol meyve yenmesi ve meyve suları içilmesi gereklidir. Sebze çorbaları, domates suyu, ve zeytinyağlı yiyecekler beslenme uzmanları tarafından özellikle önerilmektedir. Günlük kalsiyum ihtiyacı gerek 2-3 bardak süt gerekse peynir veya yoğurt tüketilerek karşılanabilir. Bu konuda gerekirse bir
diyet uzmanına danışılabilir.

Günde 2 fincan ısırgan çayı ile 4-5 fincan rezene çayı sütün kalitesin ve miktarını artırır. Özellikle vejeteryan annelerin soya fasulyesi ve soya sütlerinden zengin bir diyet ile beslenmesi kendilerine bu yönde büyük avantaj sağlamaktadır.

Anne sütünün salgılanmasının azaldığı dönemlerde ya da bebeğinizin sütünüzü tam olarak boşaltamadığı dönemlerde süt pompaları kullanmak gereklidir. Bebeğiniz emdikten sonra kalan sütü pompalar vasıtası ile sağmanız süt bezlerinin tamamen boşaltılmasını sağlayacaktır. Bu bezler ne kadar iyi boşaltılırsa o kadar fazla salgı yaparlar. Ayrıca göğsünüze yapacağınız masaj da süt bezlerini uyaracaktır. Bu yöntemlerin uygulanması ile annelerin çoğunun süt salgısı tatmin edici ölçüde artacaktır!
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 14 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
emziren anneler için süt yapan yiyecekler anne sütü yapan besinler emziren annelere süt yapan yiyecekler süt yapan besinler anneye süt yapan besinler emziren annelerde süt yapan yiyecekler anneye süt yapan yiyecekler en çok süt yapan yiyecekler annede süt yapan besinler emzirirken süt yapan yiyecekler
 
 

Notlar ›

 
Anneler Günü: Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün.
Anneler ile Kızları: Anneler ile Kızları, yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp, yönetmenliğini ise Hakan Arslan yaptığı drama televizyon dizisi.
Anneler ve Kızları: Anneler ve Kızları (İng. ) Rodrigo García tarafından yazılıp yönetilen ve başrollerini Naomi Watts, Annette Bening, Kerry Washington, Shareeka Epps ve Samuel L.
Anneler Günü (film, 1973): Anneler Günü, Aram Gülyüz'ün yönettiği, Hamdi Değirmencioğlu'nun senaryosunu yazdığı 1973 yapımı Türk filmidir.
Anneler Günü (anlam ayrımı): Anneler Günü, tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel bir gündür. Ayrıca şu anlamlara gelebilir,
İçindeki Yabancı: İçindeki Yabancı 2007 ABD-Avustralya ortak yapımı filmdir. Özgün adı The Brave One dır. Senaryosunu Roderick Taylor ve Bruce A.
İçinde Aşk Var: İçinde Aşk Var, Işın Karaca'nın ikinci solo albümü. 19 Aralık 2004'te piyasaya çıktı. 1 tane de kendi bestesisin bulunduğu albümde Sezen Aksu, Aysel Gürel, Suat Suna, Ümit Sayın gibi isimlerin beste ve sözleri bulunmaktadır.
İçinden tren geçen şehirler (TV Programı): İçinden tren geçen şehirler, TRT tarafından özel bir şirkete yaptırılan yurt içi belgesel programıdır.
Drizzt Do'Urden: Drizzt Do'Urden Unutulmuş Diyarlar (Forgotten Realms) kurulumunda yer alan hayali bir kahramandır. Irkı olan drow'ların şeytan ve kötülük dolu adetlerini reddederek Karanlıkaltı'ndan (Underdark) ayrılmış ve yeryüzünde yaşamaktadır.
 

0 Yorum ›

 

Anneler İçin Süt Yapan Besinler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Anneler İçin Süt Yapan Besinler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.