Soru & CevapAnonim Ne Demek

Anonim Ne Demek

Sponsorlu Bağlantılar

Anonim Ne Demek ve Anonim Ne Demek Vikipedi ile ilgili bu yazıda bir ziyaretçimizin sorduğu Anonim Nedir, Neyi İfade Eder? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.. Not denizinden…

Bayrak neyi ifade eder Bayrak. Ulus simgesi. Özgür olmanın ve vatan sahibi olmanın şerefi. … Bayrak neyi ifade eder Bayrak bir milletin varliginin ve bagimsizliginin sembolü, tarihinin hatirasidir.

Anonim Ne Demek

Anonim Nedir, Neyi İfade Eder?

Soru

Okuduğum bir yazı metninin parağraf sonlarında, parantez içine alınmış (Anonim 2005 ),(Anonim 2001) gibi zannedersem alıntı kaynağı belirtme şeklinde bir kelime var. Bu nedir? Ve neyi ifade etmektedir, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Cevap

Kelime anlamları şöyledir:
1. Adı sanı bilinmeyen.
2. Ortak olan; yazarı, söyleyeni bilinmeyen, halkın birlikte ürettiği, toplumun malı olan eser. Lâ-edrî.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 04 Aralık 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
 
 

Notlar ›

 
Anonim şirket: Anonim şirket, sermayesi belirli ve paylara bölünmüş ve borçlarından dolayı yalnız malvarlığıyla sorumlu bulunan şirkettir.Tamamı esas sözleşmede taahhüt edilmiş bulunan sermayeyi ifade eden esas sermaye ellibin Türk Lirasından ve sermayenin artırılmasında yönetim kuruluna tanınmış yetki tavanını gösteren kayıtlı sermaye sistemini kabul etmiş bulunan halka açık olmayan anonim şirketlerde başlangıç sermayesi yüzbin Türk Lirasından aşağı olamaz.
Açık anahtarlı şifreleme: Açık anahtarlı şifreleme, şifre ve deşifre işlemleri için farklı anahtarların kullanıldığı bir şifreleme sistemidir.
Türk halk edebiyatı: Türklerin Anadolu'ya geldikten sonra edebiyatları beş gruba ayrılmıştır. Arapça ve Farsça'yı çok iyi bilen aydınların oluşturduğu "Yüksek Zümre Edebiyatı" ve İslam öncesinden gelen sözlü bir "Halk Edebiyatı".
Adsız Alkolikler: Anonim Alkolikler ya da Türkiye'de bilinen adıyla Adsız Alkolikler (AA)[http://www.aa.org][http://www.adsizalkolikler.com] Amerika'da 1936'da kurulmuş bir örgüttür.
 

0 Yorum ›

 

Anonim Ne Demek Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Anonim Ne Demek ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.