Soru & CevapAskeri Lise Puanlari

Askeri Lise Puanlari

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin 2012 Askeri Lise Puanları Nedir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Askeri Lise Puanlari ve Askeri Lise Taban Puanlari hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Askeri Lise Puanlari

2012 Askeri Lise Puanları Nedir?

Soru

Ya 2012 askerlik puanı nedir bir yardım edin site sahibi yada bilen biri yardım etsin polisligide soylerse iyi olur ama askerligi kesin solesin

Cevap

Askeri Lise Puanları, 2011-2012 Askeri lise puanları Kaç,

Bir arkadaşımızın tavsiyesi şöyle;

Arkadaşlar içinizi rahat tutun 6,7,8. sınıftaki aldıgınız yıl sonu notlarınızın ortalaması ile giriyorsunuz. Bununda 75 olması lazım en az.
Daha sonra A.L. de A.L.S. sınavına gireceksiniz. Bunda 45 sözel 55 sayısal bulunmaktadır. Buradaki sınavda iyi bir puan almalısınız. BandaATS.68 kara kuvvetleri 75 hava kuvvetleri 84 deniz kvvetlri ise 87 puan. Kazandıgınızda mülakatlara gireceksiniz burada zorlanabilirsiniz ama hep rahat olun çalışmaya şimdiden başlayın. Fiziksel güç fazlasıyla kullanılacak mülakatlarda. Yani 1dk da 50 den fazla mekik vb. Iki atlayış olmak üzere oldugun yerden gerilme olmadan 1,60 metre atlamalısın. Bunun gibi daha bir çok şey var.
Siz çalışmalarınızı aksatmayın. SBS ile hiç bir ilişkisi yoktur…

Kaynakça:

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 25 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
askeri lise kara kuvvetleri taban puanı als kara kuvvetleri puanları askeri lise puanları als kara kuvvetleri puanı als hava kuvvetleri puanı askeri lise havacılık taban puanı als havacılık puanları askeri lise puanları kaç askeri lise taban puanları 2009 askeri lise havacılık puanı
 
 

Notlar ›

 
Askerî darbe: Askerî darbe, bir ülkede silahlı kuvvetler mensuplarının silah zoru ile ülke yönetimine el koyması.
Askeriye: Askeriye, genellikle silah kullanımı da dahil olmak üzere güç kullanarak ülkenin savunmasında yetkili oluşum.
Askerî uçak: Askerî uçak ve helikopterler, savaşlarda kara ve su üstündeki hedefleri bombalamak, diğer uçakları tahrip etmek, keşif yapmak, personel ve mühimmat taşımak gibi amaçlarla silahlı kuvvetler tarafından kullanılan hava taşıtları.
Yargıtay: Yargıtay, bazı ülkelerin yargı sistemlerine bulunan en üst düzey mahkemedir. Bu tür yargı sistemlerine son inceleme mercii Yargıtay'dır.
Askerî bilim kurgu: Askerî bilim kurgu, bilim kurgunun bir alt türüdür. Genellikle uluslararası, gezegenlerarası, veya evrenlerarası silahlı güçlerin çatışması üzerine kurulur.
 

3 Yorum ›

 
 1. murat Şubat 28th, 2013 - Saat: 09:30:19

  daha azpuvanlı ve şartarı az oılsyun

 2. gorkem cilek Mayıs 16th, 2013 - Saat: 13:53:32

  bunlar yalan askeriye ucmus nasi bisey se 84 alip bando bile tutturamyianlar var
  acaba ne yapmaya calisiyorlar ve en kotusude gazi cocugu 75 ile denize gidebilirken
  bizim gibiler 83 ile denize giremiyor

 3. recep ates Şubat 24th, 2014 - Saat: 15:02:25

  krdş yıl sonu notlarını hesaplama linkini atsana hesaplayım bulamadım:D

Askeri Lise Puanlari Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Askeri Lise Puanlari ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.