Soru & CevapAtasozlerinin Kompozisyonlari

Atasozlerinin Kompozisyonlari

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Atasozlerinin Kompozisyonlari ve Atasozleriyle Kompozisyon hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. "bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim" Atasözünün Açıklaması Nasıldır? sorusunu soran ziyaretçimize cevap vermiş olmak umuduyla…

Atasozlerinin Kompozisyonlari

"bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim" Atasözünün Açıklaması Nasıldır?

Soru

Bu atasözüyle lgii bir kompozisyyon yardımı alabılırsem çok sevinirim

Cevap

Duygu, düşünce ve davranışlarında benzerlik olan insanlar birbirleriyle arkadaşlık yaparlar. Ortak özellikleri olmayan insanlar zaten doğal olarak arkadaş bulamazlar.
Kişi arkadaşına benzer.
Bu atasözüne benzeyen bir atasözü vardır; Üzüm üzüme baka baka kararır. Örneğin; anne babamızla çok vakit geçirdiğimiz için onlara benzeriz. Hep başkalarından etkilenir ve başkalarını etkileriz. Bizim edindiğimiz arkadaşlar bizim karakterimizi öne çıkarır. Arkadaşlarımız ile karakteristik yapımızın aynı olması dıştan fark edilebilecek bir özelliktir. Bizim birbirimize benzememiz bizim kişiliğimizin aynı olduğunu belirtir. Bu yüzden bizim arkadaşlarımızın özelliklerinin bizde de olduğu düşünülür ve bizim özelliklerimizi arkadaşımızın özellikleri ile aynı olduğu görülür.
İnsan daha çok anlaştığı, huyunu suyunu bildiği, sevdiği, yanında bulunmaktan hoşlandığı kimselerle arkadaşlık kurar; Dolayısıyla bir kimsenin iyi yada kötü olduğu, arkadaşlık kurduğu kimsenin kişiliğine bakılarak anlaşılabilir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 25 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
üzüm üzüme baka baka kararır kompozisyon üzüm üzüme baka baka kararır kompozisyon kısa üzüm üzüme baka baka kararır kompozisyon örnekleri üzüm üzüme baka baka kararır ile ilgili kompozisyon üzüm üzüme baka baka kararır kompozisyonları üzüm üzüme baka baka kararır kısa kompozisyon üzüm üzüme baka baka kararır ile ilgili kısa kompozisyon üzüm üzüme baka baka kararır konulu kompozisyon bana adını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim atasözü ile ilgilikompozisyon atasözlerin kompozisyonları
 
 

1 Yorum ›

 
  1. Ma Nisan 13th, 2013 - Saat: 20:39:31

    Ben de üzüm üzüme baka baka kararır kompozisyon yardımı alabilir miyim?

Atasozlerinin Kompozisyonlari Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Atasozlerinin Kompozisyonlari ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.