Soru & CevapAtaturk İle İlgili Bulmaca

Ataturk İle İlgili Bulmaca

Sponsorlu Bağlantılar

Ataturk İle İlgili Bulmaca ve Ataturk İle İlgili Bulmacalar ile ilgili bu yazıda bir ziyaretçimizin sorduğu Atatürk İle İlgili Bulmaca Örnekleri Verir Misiniz? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.. Not denizinden…

Ataturk İle İlgili Bulmaca

Atatürk İle İlgili Bulmaca Örnekleri Verir Misiniz?

Soru

Arkadaşlar 3 Tane Farklı Atatürk İle İlgili Bulamca Lazım Ltf Bişeler Atın Bana Tşklr.

Cevap

1. Atatürk nerede doğdu?
2. Cumhuriyetimizin kurucusu kimdir?
3. 29 Ekim’ de kutladığımız ulusal bayramımızın adı nedir?
4. Atatürk’ ün anıt mezarının adı nedir?
5. Atatürk’ ün babasının adı nedir?
6. Atatürk’ ün annesinin adı nedir?
7. Atatürk’ ün kız kardeşinin adı nedir?
8. Atatürk nerede öldü?
9. Atatürk 19 Mayıs 1919’ da hangi şehrimize ayak basmıştır?
10. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için yaptığımız savaşın adı nedir?

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 17 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
atatürk ile ilgili bulmaca atatürk ile ilgili bulmacalar ve cevapları atatürk ile ilgili bulmaca örnekleri atatürkle ilgili bulmacalar bulmaca atatürk ile ilgili bulmaca ve cevapları bulmaca örnekleri mustafa kemal atatürk ile ilgili bulmacalar ataturkle ilgili bulmaca bulmacalar
 
 

Notlar ›

 
Mustafa Kemal Atatürk: Mustafa Kemal Atatürk (1881, Selânik – 10 Kasım 1938, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı olan Türk siyasetçi ve devlet adamı.
Atatürk Olimpiyat Stadyumu: İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı, olimpiyatlara hazırlık projesi kapsamında Türk atletizmine ve futboluna hizmet etmesi amacıyla yaptırılmıştır.
Atatürk Havalimanı: Atatürk Havalimanı (IATA: IST, ICAO: LTBA) veya eski adıyla Yeşilköy Havaalanı, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan uluslararası havalimanı.
Atatürk Üniversitesi: Atatürk Üniversitesi, 1957 yılında Erzurum'da kurulmuş, Türkiye'nin en eski 7. üniversitesidir.Resmi gazete ile bildirilmede 6.dır.
Atatürkçülük: Atatürkçülük veya Kemalizm, kelime anlamı olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerinin ve görüşlerinin takipçisi olma anlamını içeren, ideolojik olarak emperyalist devletlerin fakir ve geri kalmış bir millete karşı giriştiği paylaşma hareketine tepki olarak doğan; Türk milliyetçiliğine bağlı, belirli bir sınıf desteğine dayanmayan; geri kalmış safsata ve batıl itikatlardan güç alan kurumlar yerine akla ve bilime dayanan kurumları getirmeyi amaç edinen, anti-emperyalist Mustafa Kemal Atatürk'ün ideolojisi.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.
Bulmaca (şarkı): "Bulmaca", Türk pop şarkıcısı Murat Boz'un üçüncü stüdyo albümü Aşklarım Büyük Bendenin kliplendirilmiş şarkılarından biri.
 

0 Yorum ›

 

Ataturk İle İlgili Bulmaca Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Ataturk İle İlgili Bulmaca ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.