SağlıkGenel SağlıkHastalıklarAyak Siğil Nasıl Geçer

Ayak Siğil Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı Eldeki Siğiller Nasıl Geçer? hakkında özet bilgiler içerir. Ayak Siğil Nasıl Geçer ve Ayak Siğil Resimleri hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…

Ayak Siğil Nasıl Geçer

Eldeki Siğiller Nasıl Geçer?

Siğiller Nasıl Geçer?,
Eldeki Siğiller Nasıl Geçer?,
Ayaktaki Siğiller Nasıl Geçer?

Alman Hastanesi Dermatoloji Bölümü uzmanı Dr. Ayşe Özboya, viral kökenli bulaşıcı bir hastalık olan ve ‘Papilloma virus’ (HPV) diye adlandırılan siğilin vücudun çeşitli bölgelerinde çıkabileceğini belirterek, önemsenmemesi halinda hastalığın riskli sonuçlara yol açabileceğini söyledi.

Ayak Siğil Nasıl Geçer

Siğillerin bulaşma şeklinin direk deriden kontak şeklinde olduğunu ve virüsü taşıyan kişilerle temas ile deriden deriye bulaşabildiğini anlatan Uzm. Dr. Ayşe Özboya, "Bu nedenlede sigil taşıyan kişiler bunu diğer Aile bireylerine, arkadaşlarına bulaştırabilirler. Genital siğiller ise genellikle seksüel temas ile bulaşır" diye konuştu. Her yaşta sıkça rastlanan siğillerin viral kökenli olduğu için herhangi bir tedavi yapılmadığı sürece artabileciğini ve büyüyebileciğini ifade eden Uzm. Dr. Ayşe Özboya, şunları kaydetti:

"El sıkışma, öpüşme, dokunma, aynı havluyu kullanma ile de bu virüsü başkalarına aktarabilir. Çoğu zaman yüz, göğüs ve boyunda kahverengi düz lekeler şeklinde görülüp, tanınması ve hasta tarafından siğil olduğunun anlaşılması zor olabilir. Bu kahverengi, sarı lekeler çoğalarak tüm yüze, göğse ve hatta karın bölgesine dek yayılır. Yüz ve göğüsde görülen bu tip siğillere verruca planus (düz siğil) adı verilir. Bazen uzun yıllar farkedilmeyebilirler, bu da sayılarının cok artmasına neden olabilir. Elde ve ayakta ise daha kabarık üstü tırtıklı deri kabalaşmaları olarak görülür".

EN GÜVENİLİR TEDAVİ YÖNTEMİ SİĞİLİ YAKMADIR
Vücutta çıkan sigillerle kesinlikle oynanması, koparılmaması ve "Zaman içerisinde geçer" düşüncesi ile tedavinin geciktirilmesinin büyüme ve artmalarına neden olabileciğini vurgulayan Uzm. Dr. Ayşe Özboya, "Özellikle Ayak tabanındaki siğiller nasır ile karıştırılabilir ancak nasır çoğalma eğiliminde değildir. Yan yana siğiller birleşerek ‘mozaik form’ dediğimiz geniş siğil alanları oluştuturulabir ve yürümekte ağrı yaratabilir. Periungual tırnak etrafı siğiller ise özellikle ya tırnak yeme alışkanlığı olanlarda ya da manikur yaptıranlarda sıkça oluşabilir ve tırnak yatağının Altına yayılarak tedavileri zorlaşabilir. Genital bölgede ise özellikle penis etrafında, labiumların çevresinde minik kabarcıklar şeklindedir. Bu tür siğiller genelde cinsel ilişki ile bulaşır" şeklinde konuştu. Siğil tedavisinde kullanılan krem ve jel türündeki ürünlerin genellikle az sayıdaki virüslerin tedavisinde uygulandığını belirten Özboya, "Elektrokoter (sıcak) ile yakma siğil için en yaygın ve güvenilir yöntemlerden biridir. Bu tedavi yöntemi lokal Anestezi ile uygulanır. Siğil tedavi edildikten sonra da hastanın iyileşmesi bir süre izlenir. Doğru teşhis ve doğru tedavi problemin çözülmesinde ve bulaştırıcılığın engellenmesinde önemlidir" diye konuştu.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 13 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
virüs ve bakterilerin neden olduğu hastalıklar siil nasl geer ayak siğili nasıl geçer siğil nasıl geçer ayaktaki siğil nasıl geçer ayakta siğil görselleri ayakta siğil nasıl geçer ayak sigili ayak siğil nasıl geçer siğiller
 
 

Notlar ›

 
Siğilli kurbağa: Siğilli kurbağa (Bufo bufo), Bufonidae familyasından, İrlanda ve İzlanda hariç Avrupa'nın tamamında, Kuzey Asya'nın batısında, Kuzeybatı Afrika'nın küçük bir kısmında ve Türkiye'de yaşayan, boyu en fazla 15 cm olan bir kurbağa türüdür.
Siğilli, Keşan: Siğilli, Edirne ilinin Keşan ilçesine bağlı bir köydür.
Geçerli, Gürpınar: Geçerli, Van ilinin Gürpınar ilçesine bağlı bir köydür.
Geçerken almak: Bir piyon, tehdit ettiği bir karenin üzerinden, ilk diziliş durumundan 2 kare ilerleyerek geçen rakip piyonu sanki tek kare ilerlemiş gibi alabilir.
Geçerli, Elbeyli: Geçerli, Kilis ilinin Elbeyli ilçesine bağlı köydür.
 

0 Yorum ›

 

Ayak Siğil Nasıl Geçer Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Ayak Siğil Nasıl Geçer ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.