SağlıkKaplıcaAyaş İçmesi ve Kaplıcası

Ayaş İçmesi ve Kaplıcası

Sponsorlu Bağlantılar

Ayaş İçmesi ve Kaplıcası Ulaşım Ve Yeri

Ankara’ya 80 km., Ayaş’a 23 km. mesafede, anayoldan 5 km. ileride, Ilıca vadisi tabanında yer almaktadır.

Ayaş İçmesi ve Kaplıcası

Şifalı sularının işletmeciliği bir şirket tarafından yapılmaktadır. Şirket işletmesine bağlı otel ve motellerin toplam 1000 yatak kapasitesi vardır. Tedavi amacıyla kullanılan kaplıca; otellerin dışında halka açık iki havuzu, dört özel banyosu, içme tesisleri ve Fizik Tedavi Enstitüsünün yanında lokantası, gazinosu ve diğer yardımcı üniteleri ile komple bir tesistir. Sıcaklık derecesi 51°C, debisi 15 lt/sn, toplam mineraliz. 410 mg/lt, radyoaktivitesi 38 ş/Avp’dir. Rezervasyon için Ayaş Kaplıca ve İçmelerine başvurulabilir.
Kaplıca ve içmeler; romatizma, nevralji, kadın hastalıkları, safra kesesi taşları ve böbrek kumlarının düşürülmesinde yardımcı olmaktadır.
Tel: 712 14 36 – 712 31 01

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 03 Mayıs 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
ayaş içmelerinin faydaları ayaş kaplıcalarının faydaları ayaş içmeleri ayaş kaplıcasının faydaları içmeler ayaş ayaşiçmeleri ayaş içmelerinin özelliği ayaşiçmeler ayas suyunun icindekiler ayaş kaplıca suyu içindekiler
 
 

Notlar ›

 
Ayasofya: Ayasofya (Yunanca: Αγιά Σοφιά, tam adı: Ναός τῆς Ἁγίας τοῦ Θεοῦ Σοφίας, Latince: Sancta Sophia ya da Sancta Sapientia), İstanbul'da tarihî bir müze.
Ayastefanos Antlaşması: Ayastefanos Antlaşması, 93 Harbi (1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı) sonunda imzalanan barış antlaşmasıdır.
Ayas Mehmed Paşa: Ayas Mehmet Paşa (d. ? - ö. 13 Temmuz 1539, İstanbul), I. Süleyman saltanatı döneminde 14 Mart 1536-13 Temmuz 1539 arasında sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamıdır.
Ayastefanos'taki Rus Abidesinin Yıkılışı: Ayastefanos'taki Rus Abidesinin Yıkılışı, Osmanlı Devleti'nin I. Dünya Savaşı'na girdiği yıl çekilen, Türk sinema tarihinin bilinen ilk filmi ve senaryosudur.
 

0 Yorum ›

 

Ayaş İçmesi ve Kaplıcası Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Ayaş İçmesi ve Kaplıcası ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.