SağlıkGenel SağlıkHastalıklarBağirsak İltihabi Ve İshal

Bağirsak İltihabi Ve İshal

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı Kalın Bağırsak İltihabı hakkında özet bilgiler içerir. Bağirsak İltihabi Ve İshal ve Bağırsak Hastalıkları İçin Dua hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…


Kalın Bağırsak İltihabı

KALINBAĞIRSAK İLTİHABI

İshal; normal katılıktaki dışkının sulu veya yumuşak; sümüklü, kanlı veya yağlı bir şekil alıp, sık sık tuvalete çıkmak ihtiyacını doğurmasıdır. Bazen de ağrı yapar. İshal ve kabızlığın birbiri ardınca sık sık görülmesi kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. İshale halk arasında amel ve sürgün; tıp dilinde ise diare denir. İshalin nedenleri arasında; yiyeceklerin bozuk olması, veya yiyecek çeşitlerinin değişikliği, üşütme, isteri, bağırsak hastalıkları, kolera, dizanteri, tifo, nefrit, kalp, karaciğer veya akciğer hastalıkları sayılabilir. Bu nedenle kısa sürede geçmeyen ishallerde mutlaka doktora başvurmak gerekir.

Neden ne olursa olsun tedavinin ilk şartı sıkı bir perhizdir. Hastaya açık çay, maden suyu içirilir, yoğurt yedirilir. Sütlü ve yağlı yiyecekler verilmez, peynir yedirilmez. Bol limonlu pirinç çorbası ve patates püresi yedirilir. Her saat başı bir elmayı yemesi tavsiye edilir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 06 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
ishal icin dua bağırsak hastalıkları için dua ishal duası bagirsaklar icin dua bagirsak icin dua bagırsak duası bağırsak hastalıklarına dua bağırsak hastalığı için dua bagirsak dua bağırsak rahatsızlığı için dua
 
 

0 Yorum ›

 

Bağirsak İltihabi Ve İshal Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Bağirsak İltihabi Ve İshal ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.