SağlıkBebeklerde Hıçkırık Neden Olur

Bebeklerde Hıçkırık Neden Olur

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni doğan minnacık yavruların kusacakmış gibi hıçkırması her anne babayı endişelendirebilir. Benim oğlum çok hıçkırmasa da ne zaman oyun oynasak ve bu kerata çok gülmeye başlasa önce sinyal olarak hıçkırmaya başlar eğer güldürmeye devam ederseniz ardından kusma gelirdi.  Bu durum genelde anne sütü içen tüm bebeklerde emzirme sonrası görülen bir durumdur. Hemen söyleyeyim hiç endişe etmenize gerek yok.

Bebeklerde Hıçkırık Neden Olur

Peki el kadar yavrularımız neden bu kadar sert bir şekilde hıçkırırlar. Bebeklerde hıçkırık tutma sebepleri nelerdir. Kısacası bebekler neden hıçkırır? Eğer içinizi rahatlatacaksa kısa bir göz atmakta fayda görüyorum.

Bebeklerde Hıçkırık Neden Olur

Bebekler süt emdikçe gelişen ve büyüyen bir mideye sahiptirler. Büyüyen mide diyaframa baskı yapar ve diyaframın kasılmasına neden olur. Böylece hıçkırma gerçekleşir. Bu kadar doğal bir hıçkırık süreci sizi  biraz olsun rahatlatacaktır sanırım. Aslında sevinmeniz lazım bebeğiniz büyüyor.

Bunu da bir kenara not düşün…

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 19 Nisan 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
bebeklerde hıçkırık neden olur gülerken hıçkırık tutması bebeklerde gülerken hıçkırık bebeklerde gülerken hıçkırık tutması bebeklerde hıçkırık nedenleri bebekler neden hickirirlar hıçkırık neden olur bebekler gülerken neden hıckırır bebekler neden hıçkırır çocuklarda gülerken hıçkırık tutması
 
 

Notlar ›

 
Hıçkırık (film, 1965): Hıçkırık, 1965 yılında Orhan Aksoy'un yönettiği Türkiye filmi.
Hıçkırık (anlam ayrımı): * Hıçkırık, göğüs boşluğu ile karın boşluğunu birbirinden ayıran diyafram kasının birden kasılması sonucunda ses telleri arasındaki açıklığın istem dışı kapanması ile gerçekleşen ani soluk alımı ve bu sırada bir sesin dışarı çıkmasıdır.
Nedensellik: Nedensellik, genel olarak nedensellik ilkesi olarak bilinen ve olay ve olguların birbirine belirli bir şekilde bağlı olması, her şeyin bir nedeni olması ya da her şeyin bir nedene bağlanarak açıklanabilir olması ya da belli nedenlerin belirli sonuçları yaratacağı, aynı nedenlerin aynı koşullarda aynı sonuçları vereceği iddiasını içeren felsefe terimi.
Neden?: Neden?, Can Dündar'ın hazırlayıp sunduğu, Türkiye'deki ve dünyadaki güncel siyasi, sosyal ve ekonomik olayların uzmanlar, yazarlar, köşe yazarları, televizyoncular, gazeteciler, siyasetçiler, sivil toplum üyeleri tarafından ele alınıp tartışıldığı tartışma programıdır.
Neden (İbrahim Tatlıses albümü): Neden, İbrahim Tatlıses'in 2008 yılında piyasaya çıkmış olan albümüdür.
Neden ilişkili pazarlama: Neden İlişkili Pazarlama, pazarlamacıların markalarına daha fazla değer katmalarına olanak sağlayan ve markaların aynı zamanda toplumsal mesajlar (sorumluluklar) içermesine yol açan bir anlayıştır.
 

0 Yorum ›

 

Bebeklerde Hıçkırık Neden Olur Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Bebeklerde Hıçkırık Neden Olur ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.