SağlıkGenel SağlıkBebeklerin Konuşma Kabiliyeti De Anneye Bağlı

Bebeklerin Konuşma Kabiliyeti De Anneye Bağlı

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalenin Bebeklerin Konuşma Kabiliyeti De Anneye Bağlı ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Bebeklerin Konuşma Kabiliyeti De Anneye Bağlı

BEBEKLERİN KONUŞMA KABİLİYETİ DE ANNEYE BAĞLI

Stresli hamilelik insanı asosyal hale getiriyor Stresten uzak bir hamilelik dönemi geçiren anne adaylarının bebekleri, daha sosyal oluyor, dili daha iyi kullanıyor ve insan ilişkilerinde daha büyük basanlar kazanıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonuçları, anne adayının salgıladığı hormonların, doğacak çocuğun iletişim ve sosyalleşme yeteneğiyle hitabetini doğrudan etkilediğini ortaya koydu Bilim adamları, stresli bir hamilelik dönemi geçiren anne adaylarının erkeklik hormonu testosteronu daha çok salgıladıklarını belirterek, bu hormonun da bebeğin sosyalleşme yeteneğini, konuşma kabiliyetini olumsuz etkilediğine dikkat çektiler Bunun sonuçlarının otizme kadar varabildiğinin de altını çizen bilim adamları, sosyal bir çocuk sahibi olabilmenin ilk yolunun sakin ve stressiz bir hamilelik döneminden geçtiğini kaydetti>İstanbulgazetesi

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 16 Mart 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
bebeklerin anneye bağlı olmaları
 
 

Notlar ›

 
Konuşma (film): Konuşma (İngilizce özgün adı: The Conversation), 1974, ABD yapımı psikolojik gerilim filmidir. Filmin yönetmeni ve yapımcısı olan Francis Ford Coppola, aynı zamanda filmin senaryosunu da yazmıştır.
Konuşma metinleştirici (yazılım): Sesli konuşmayı yazıya çeviren bilgisayar yazılımları veya daha yaygın ve bilinen ingilizce adıyla "Speech recognition"
Konuşmadığımız Şeyler Var: Konuşmadığımız Şeyler Var, Sıla'nın 24 Kasım 2010'da Sony Müzik'ten çıkmış olan üçüncü stüdyo albümüdür.
Konuşma Sentezleyici: Konuşma Sentezleyici veya Speech Synthesizer, bilgisayarlarda kullanılan, metni konuşmaya çevirici (Text to Speech - TTS) sistemlerine verilen addır.
Bağlıca, İliç: Bağlıca, bir vadi içerisinde bağ ve bahçelerle çevrili,üzümüyle meşhur olan şirin bir köydür. Fundalık bir bitki örtüsü ve üzümüyle meşhur köyün vadi içerisinde yerleştiği bağ ve bahçeleriyle güzel bir görünümü vardır.
Bağlıköy, Kıbrıs: Bağlıköy, (Yunanca: Αμπελικού, İngilizce: Ampelikou, Türkçe eski ismi: Ambeligu) de jure olarak Kıbrıs Cumhuriyeti'nin Lefkoşa Bölgesi'nde, de facto olarak ise Kuzey Kıbrıs'ın Güzelyurt İlçesi'nde bulunan bir köydür.
Bağlıca, Adıyaman: Bağlıca, Adıyaman ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.
Bağlıca, Amasya: Bağlıca, Amasya ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.
Bağlıca, Sarıkaya: Bağlıca, Yozgat ilinin Sarıkaya ilçesine bağlı bir köydür.
 

0 Yorum ›

 

Bebeklerin Konuşma Kabiliyeti De Anneye Bağlı Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Bebeklerin Konuşma Kabiliyeti De Anneye Bağlı ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.