Soru & CevapBedensel Engelliler Afis

Bedensel Engelliler Afis

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Bedensel Ve Zihinsel Engellilerle İlgili Afiş, Reklam Nasıl Hazırlanır? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Bedensel Engelliler Afis ve Engellilerle İlgili Afis hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Bedensel Engelliler Afis

Bedensel Ve Zihinsel Engellilerle İlgili Afiş, Reklam Nasıl Hazırlanır?

Soru

Bedensel ve zihinsel engellilerle ilgili reklam afiş duyuru ilan görsel vb

Cevap

  • Onlar da Bizlerden Biri, Yarının Size Ne Getireceğini Bilebilir misiniz?
  • Asıl Özürlüler Onları Görmeyenlerdir.
  • Kaldırımları Engel Olmaktan Çıkarın! Bize Yeter
  • Onlar Bize " Özürlü" Diyor, Sizce Özürlü Kim?
  • Bize " Engel" Olmayın! İyi Yaşamı Herkes Hakediyor.
  • Asıl körlük cehalettir
  • En büyük engel, engellenmektir
  • Engelli olmak kusur değildir
  • Yapacaklarım sınırlı, ama ufkum geniş
  • Tohum toprağa, özürlü topluma emanettir

Fransa’nın başkenti Paris’de bugün tarihi bir gösteri yapıldı. Fransa tarihinde ve hatta belki de dünyada ilk kez 10 binden fazla engelli vatandaş biraraya geldi. Fransa’nın dört bir yanından 13 tren, 5 uçak ve 700 otobüsle Paris’e akın eden engelliler, başkentin göbeğinde toplanıp yürüdü. Daha fazla devlet desteği, daha iyi kullanabilecekleri yollar, sosyal hayatta daha fazla yer talebiyle yürüyen engellilerin sloganı " Ne yoksul, ne damgalanmış" oldu. " Ayda 628 euro yardımla alım gücü hiçtir" ve benzeri dövizler taşıdılar.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 24 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
bedensel ve zihinsel engelliler ile ilgili afiş engellilerle ilgili afiş bedensel engelliler için sloganlar bedensel ve zihinsel engellilerle ilgili afiş bedensel engelliler slogan engelliler ile ilgili afiş bedensel engelliler afiş bedensel engelliler ile ilgili sloganlar bedensel engellilerle ilgili sözler bedensel engellilerle ilgili sloganlar
 
 

Notlar ›

 
Atletizm: Atletizm, bir pist veya alanda yapılan, dünyanın en eski sporlarından biridir. Bu oyunlarda atletler koşu, yürüyüş, atlama ve atma yeteneklerini gösterirler.
Yüzme: Yüzme sporu, uluslararası standartlarda boyutu olan (50 metre, 8 kulvar) havuzlarda bedenin kulaç ve ayak hareketlerinden başka bir yardım almadan, her yarışmacının kendi kulvarında, serbest, sırtüstü, kelebek ve kurbağa stillerinin her birinde veya dördü birden karışık olarak, 50, 100, 200, 400, 800, 1500 metrelerde bireysel veya ekip olarak yaptıkları yarışmaya denir.
Okçuluk: Okçuluk. Kökeni insanoğlunun avcılık günlerine dayanan, oku bir yay aracılığıyla hedefe göndermeyi amaçlayan spor dalı. Okçuluk ilk kez 1904 Yaz Olimpiyatları'nda olimpik programa alınmış, 1972'den beri aralıksız olarak programlarda yer almaktadır. Bu branşta ilk dönemlerde Fransa, Belçika ve Büyük Britanya söz sahibiyken, daha sonraki dönemlerde ABD, Rusya, İskandinav ülkeleri, İtalya ve Kore bu ülkeleri izlemiştir. 1931'de kurulan ve halen 140 ülkenin üye olduğu Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA - Fédération Internationale de Tir a l'Arc) okçuluk dalında en büyük otoritedir.
Engelli sporları: Engelli sporları toplumun bedensel veya zihinsel engeli bulunan üyeleri tarafından yapılan sporlardır.
Bedensel ceza: Bedensel ceza, bir suçtan ya da kurallara karşı gelmeden dolayı, cezalandırma amacıyla kişiye fiziksel acı çektirilmesi. Kırbaçlama, dağlama, sakat bırakma, göze mil çekme ve boyunduruğa bağlama gibi cezaları kapsar. Geniş anlamda, çocukları okullarda ve evde fiziksel cezalarla disiplin altına almayı da içerir.
Engelliler Tiyatrosu: Engelliler Tiyatrosu, Engelli bireylerin. Toplumun sosyal ve sanatsal yaşamdan var olduğunu göstermek amacıyla kurulmuş oyuncularının bir çoğunluğunu engellilerin oluşturduğu tiyatro topluluklarıdır.
Engelliler Haftası: Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır.
Engellilik: Engelli, fiziksel veya zihinsel bir rahatsızlık nedeniyle bazı hareketleri, duyuları veya işlevleri kısıtlanan (kişi).
Türkiye Futbol Federasyonu: Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye'de futbol faaliyetlerini yürütmek, futbolun gelişmesini ve yurt sathına yayılmasını sağlamak, bu konularda her türlü düzenlemeyi yapmak, kararlar almak ve uygulamakla yetkili kurumdur.
Uluslararası Engelliler Günü: Uluslararası Engelliler Günü (İngilizce:International Day of Disabled Persons) 1992 yılından bu yana 3 Aralık gününde Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak kabul edilmiştir.
 

0 Yorum ›

 

Bedensel Engelliler Afis Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Bedensel Engelliler Afis ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.