SağlıkGenel SağlıkHastane RehberiBezmialem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesi Adres Ve Telefon Numarası

Bezmialem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesi Adres Ve Telefon Numarası

Sponsorlu Bağlantılar

Bezmialem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesi Adres Ve Telefon Numarası ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu not umarım işinize yarar.

Bezmialem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesi Adres Ve Telefon Numarası

Bezmialem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesi Adresi ve Telefon Numarası

posta : info@vakifgureba.gov.tr

Santral : 0 (212) 453 17 00

Fax : 0 (212) 621 75 80

Adres: : Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Cad.) P.K.: 34093 Fatih / İstanbul

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 12 Mart 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
bezmialem telefon numarası bezmialem vakıf gureba hastanesi nerede bezmialem vakıf gureba hastanesi ankara vakıf gureba hastanesi nerede vakıf gureba telefon numarası vakıf gureba numarası vakıf gureba hastahanesi ismet bahtiyar telefon numarası bezmialem vakıf gureba hastanesi telefon numarası bezmialem hastanesinin telefon numarası bezmialem hastanesi telefon numarası
 
 

Notlar ›

 
Bezmiâlem Valide Sultan: Bezm-î-Âlem Valide Sultan (d. 1807 — ö. 2 Mayıs 1853) Osmanlı Padişahı II. Mahmut'un 2. eşi ve padişah Abdülmecit'in annesidir.
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi: Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi (eski adı Gureba Hastanesi), İstanbul'un Fatih ilçesinde, Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanedir.
Dolmabahçe Camii: Dolmabahçe Camii, Sultan Abdülmecit'in annesi Bezmialem Valide Sultan tarafından başlatılıp ölümü üzerine Sultan Abdülmecit tarafından tamamlanan ve tasarımı Garabet Balyan'a ait olan bir yapıdır.
Bezmialem Valide Camii: Bezmiâlem Valide Camii; İstanbul'da iki hastane arasındaki bu cami (Çapa Tıp Fakültesi ile Vakıf Gureba arasındadır) 1843'de Abdülmecit'in annesi Bezmialem Valide Sultan tarafından yaptırılmıştır.
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi: Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, Fatih, İstanbulda yerleşik vakıf üniversitesi. Bezm-i Alem Valide Sultan Vakıf Gureba tarafından 2010'da kurulmuştur.
Valide Sultan: Valide Sultan (Osmanlıca:Sedef-i Dürr-i Hilafet, والده ساطان) Osmanlı padişahlarının saltanatları sırasında hayatta olan annelerine verilen ünvandı.
Valide Sultan (I. Mustafa'nın annesi): Osmanlı padişahı I. Mustafa'nın annesi (1576- 1623) Valide Sultan, III. Mehmet'in cariyelerinden biridir.
Yeni Cami: Yeni Cami ya da Valide Sultan Camii, İstanbul'da 1597 yılında Sultan III. Murat'ın eşi Safiye Sultan'ın emriyle temeli atılan ve 1663'te zamanın padişahı IV.
Valide-i Atik, Üsküdar: Valide-i Atik, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Üsküdar ilçesine bağlı 33 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında kuzeyinde Muratreis; kuzeybatısında Mimarsinan; batısında Ahmediye; güneyinde Zeynep Kamil ve Barbaros; batısında ise Altunizade mahalleleri vardır.
Cağaloğlu Anadolu Lisesi: İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi, İstanbul Cağaloğlu'nda, Türkiye'nin en kaliteli anadolu liselerinden biridir.
Sultanahmet Meydanı: Sultanahmet Meydanı İstanbul'un en önemli meydanlarından biridir. Bizans devrinde Hipodrom olarak bilinirdi.
Abdülmecid: Abdülmecit (25 Nisan 1823, İstanbul – 26 Haziran 1861,İstanbul) 31. Osmanlı padişahı ve 110. İslam halifesidir.
Abdülaziz: Abdülaziz, (Osmanlı Türkçesi: عبد العزيز) (d. 8 Şubat 1830 – ö. 4 Haziran 1876) 32. Osmanlı padişahı ve 111. İslam halifesidir.
Sultan Ahmet Camii: Sultan Ahmet Camii, 1609-1616 yılları arasında sultan I. Ahmet tarafından İstanbul'daki tarihî yarımadada, Mimar Sedefkâr Mehmet Ağa'ya yaptırılmıştır.
VakıfBank SK: VakıfBank SK, 1986'da kurulan ve İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren takımdır.
Vakıf üniversitesi: Vakıf üniversitesi, devlet yardımı, vergi indirimi gibi yardımlar almasına karşın devlet tarafından işletilmeyen üniversitelerdir.
T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü: Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2 Mayıs 1920'de, Şer'iyye ve Evkaf Vekaleti olarak kurulan, 3 Mart 1924'te Başbakanlığa bağlanarak şimdiki adını alan, Türkiye'deki vakıfları denetlemekle yükümlü müdürlüktür.
Türkiye'de vakıf üniversiteleri: Vakıf üniversitesi, doğrudan devlete bağlı olmayan, bir vakıf tarafından özerk olarak işletilen üniversitedir.
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi: Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi (eski adı Gureba Hastanesi), İstanbul'un Fatih ilçesinde, Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanedir.
Gureba Hastanesi: Gureba Hastanesi şu anlamlara gelebilir:
Adres Çözümleme Protokolü: Yerel ağların oluşturulmasında en çok kullanılan ağ arayüzü Ethernet' tir. Sistemlere Ethernet arayüzü görevi gören ağ kartları
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi: Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) Kişilerin yerleşim yerlerine göre nüfus bilgilerinin güncel olarak tutulduğu, nüfus hareketlerinin her an izlenebildiği, MERNİS (Merkezî veri tabanı ve Kimlik Paylaşımı Sistemi) kayıtlarındaki TC Kimlik Numarasına göre kişiler ile ikamet adreslerinin eşleştirildiği TÜİK tarafından yapılan bir kayıt sistemidir.
Etkin sayfalar önbelleği: Etkin sayfalar önbelleği (ESÖ) (Translation Lookaside Buffer (TLB)) sanal bellek kullanan işlemcilerde adres dönüştürme işleminin hızlandırılmasını sağlayan bir tekniktir.
Adressiz Sorgular: Adressiz Sorgular, 2006 yapımı sinema filmi. Yönetmenliğini Murat Uygur ve Mehmet Ali Gündoğdu üstlendi.
Türkiye'deki telefon numaraları: Türkiye'deki telefon numaraları sayfası, Türkiye'deki telefon numaralandırma sistemi ve belirli hizmetlere tahsis edilmiş numara ve kodlarla ilgili bilgi verir.
Telefon Kulübesi (film): Telefon Kulübesi (İng:Phone Booth), Keskin nişancı ve seri katil tarafından bir telefon kulübesinde rehin tutulan bir adamın konu edildiği 2002 yılı ABD yapımı psikolojik gerilim filmidir.
Teléfonos de México S.A.B. de C.V.: Teléfonos de México S.A.B. de C.V. (), daha çok bilinen ismiyle Telmex,
Telefoncular: Telefoncular, İstanbul Telefon Şirketi'ni kuran İngilizler 1912'de tarafından kurulan ve şirketin teknisyen ve çalışanlarının yer aldığı eski futbol kulübü.
 

0 Yorum ›

 

Bezmialem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesi Adres Ve Telefon Numarası Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Bezmialem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesi Adres Ve Telefon Numarası ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.