Soru & CevapBilgisayarda Fotograf Nasil Cekilir

Bilgisayarda Fotograf Nasil Cekilir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Bilgisayar Kamerasıyla Nasıl Fotoğraf Çekilir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Bilgisayarda Fotograf Nasil Cekilir ve Bilgisayarda Nasil Fotograf Cekilir hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Bilgisayarda Fotograf Nasil Cekilir

Bilgisayar Kamerasıyla Nasıl Fotoğraf Çekilir?

Soru

Bilgisayarkamerasıyla nasıl fotoğraf çekiliyor söylermisinizzz LÜTFENNN

Cevap

Kamera düğmesi var ise ona basarak resim çekebilirsiniz. Yok ise bilgisayara kamerayı ilk taktığınız zaman driver’ını yüklersiniz. Böylelikle çalışır, aynı zamanda driver yüklendiği esnada kamera özellikleri için yazılımda yüklenmiş olur. Yani o logo muhtemelen masaüstünde yer alır. Yok ise de; Başlat/programlardan kamerayı bulun. Açılan özellikler sayfasından kameradan resim çekme özelliklerine ulaşabileceğinizi sanıyorum.

Kameranızın markası nedir bu arada?

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 17 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
bilgisayardan fotoğraf çekme bilgisayarda fotoğraf nasıl çekilir bilgisayardan nasıl fotoğraf çekilir bilgisayar kamerasından fotoğraf çekme bilgisayar kamerasından nasıl fotoğraf çekilir bilgisayarda nasıl fotoğraf çekilir bilgisayarda fotoğraf çekme bilgisayardan fotoğraf nasıl çekilir bilgisayar kamerasıyla nasıl fotoğraf çekilir laptoptan nasıl fotoğraf çekilir
 
 

Notlar ›

 
Bilgisayardan kalıba pozlandırma (CTP): Bilgisayardan Kalıba Pozlandırma (Computer To Plate – CTP)
Poker: Poker, şans, sinir hakimiyeti ve taktiğe dayalı bir iskambil oyunudur. Bir çok poker oynama çeşitleri vardır; Genelde en çok bilinen ve oynanan Texas Hold’em'dir ama bütün oyunlarda amaç en iyi 5'li seriyi yapmaktır.
Fotoğraf: Fotoğraf sözcüğü, eski yunanca φῶς, fos, φωτός, fotos, "Işık (Gök cisimlerinin)“, "Aydınlık“ ve γράφειν, grafein, "Çizmek“, "Kazımak“, Resim yapmak“, "Yazmak" sözcükleri birleştirilerek türetilmiş bir isimdir.
Fotoğrafçılık: Fotoğrafçılık, kamerayla ışığı hassas bir yüzey üzerine kaydederek görüntü oluşturma işidir. İşlevsel uygulamaları nedeniyle bir zanaat olduğu gibi, estetik yönüyle bir sanat olarak kabul edilir.
Fotoğraf makinesi: Fotoğraf makinesi ışık ile resim çizmeye yarayan alettir.
Film (fotoğrafçılık): Film, fotoğrafçılık, sinema, röntgen ve radyografide görüntüyü tespit etmeye yarayan yarı saydam plastik şerit.
Fotoğraf Estetik ve Görüntü Üzerine Denemeler: Fotoğraf Estetik ve Görüntü Üzerine Denemeler, Tahir Musa Ceylan'ın 1988 yılında İFSAK yayınlarından çıkmış tek fotoğraf kitabıdır [http://www.fotograf.net/Fotograf/Kitaplar/pages/026.htm.] Kitap fotoğrafı, "bir bilme şekli" olarak tanımlayarak, görme işleminde bilince atıfta bulunup görüntünün zihin felsefesiyle olan bağını kurar, bir bölümüyle fotoğraf tarihine giriş yapar, bir bölümüyle de fotoğraftaki estetiğin kuramsal altyapısını kurar.
 

1 Yorum ›

 
  1. Buse Çitil Aralık 17th, 2015 - Saat: 22:10:20

    ya benim aradığım şu kendimi çekmek istiyorum bana cevap verirseniz sevinirim 🙂 🙁

Bilgisayarda Fotograf Nasil Cekilir Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Bilgisayarda Fotograf Nasil Cekilir ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.