Soru & CevapBit Kac Gunde Urer

Bit Kac Gunde Urer

Sponsorlu Bağlantılar

Bir üyemizin Bit Kaç Gün sorusu üzerine yazıyı paylaşıyorum. Bu yazı Bit Kac Gunde Urer ve Bit Sirkesi Kac Gunde Olgunlasir ile ilgilidir. Umarım ziyaretçimizin sorusuna cevap olabilir.

20 Ağustos 2009 Bit nasıl ürer? Bit kaç tane yumurta yapar? …

Bit Kac Gunde Urer

Bit Kaç Gün

Soru

Merhaba kızımın dün saçında bit olmayan yani sirke gördüm. Hemen bit şampuanı aldım. Aceba o sirke kaç günde oluşmuştur ve kaç günde temizlenir.

Cevap

Baş biti:
2-3 mm boyunda olup, insanların başında yaşar. Dişisi halk arasında sirke denilen yumurtalarını özellikle ense ve kulak arkası saç kıllarının diplerine kitin kılıfı ile tek tek yapıştırır. Yavrular 2-3 haftada ergin hale gelirler. Fazla yaygın bir türdür. Çocuklarımıza okullardan bulaşabilir.

Kıl biti:
Baş hariç, vücudun sakal, göğüs gibi diğer kıllı yerlerinde barınır. Kıl diplerine gömülü olarak görülür. Fazla kaşınmaya sebeb olur. 1-1,5 mm uzunluktadır.

Elbise biti:
Vücudun tüysüz veya az tüylü yerlerinde yaşadığından vücut biti de denir. 3-4 mm boyundadır. Yumurtalarını çamaşırların kıvrımlı yerlerine yapıştırır. Tifüs hastalığını yaydığından çok tehlikeli bir asalaktır. Tifüs mikrobu bitin barsağında çoğalıp dışkısı ile insana bulaşır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 19 Aralık 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
bit kaç günde sirke yapar bit kaç günde ürer
 
 

Notlar ›

 
Günden Geceye (film): Günden Geceye (Orijinal adı: Long Day's Journey Into Night) Eugene O'Neill'in oyunundan uyarlanan 1962 yapımı filmdir.
Gündelik bilgi: Gündelik bilgi, yaşantılardan elde edilen pratik bilgilerdir. Bu bilgi belli bir yönteme dayanarak, neden-sonuç ilişkisi sonunda elde edilen genel geçer bilgi değildir.
Gündelik Hayatımızın Tarihi: Gündelik Hayatımızın Tarihi, Kudret Emiroğlu tarafından kaleme alınan oniki farklı dile çevrilen, orijinali Türkçe olarak 2001 yılında basılan kitap.
Gündere, Elbistan: Gündere, Kahramanmaraş ilinin Elbistan ilçesine bağlı bir köydür.
Gündeğdi, Karakoçan: Gündeğdi, Elazığ ilinin Karakoçan ilçesine bağlı bir köydür.
 

0 Yorum ›

 

Bit Kac Gunde Urer Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Bit Kac Gunde Urer ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.