Soru & CevapBiyolojik Yasalarla İlgili Ayetler

Biyolojik Yasalarla İlgili Ayetler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Allah’ın Koyduğu Fiziksel, Biyolojik Ve Toplumsal Yasalarla İlgili Ayetler Nelerdir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Biyolojik Yasalarla İlgili Ayetler ve Fiziksel Yasalar İle İlgili Ayetler hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Evrendeki fiziksel, biyolojik ve toplumsal yasaları fark edeceksiniz. … Toplumlar Allah’ın ortaya koyduğu toplumsal yasaya göre doğar, gelişir, geriler ve yok olurlar.

Biyolojik Yasalarla İlgili Ayetler

Allah’ın Koyduğu Fiziksel, Biyolojik Ve Toplumsal Yasalarla İlgili Ayetler Nelerdir?

Soru

Acab ban a allahın koyduğu fiziksel biyolojik ve toplumsal yasalar ile ilgili ayetler

Cevap

Fiziksel yasalar ile ilgili ayetler..

" Onun varlığın delillerinden biri de denizde dağlar gibi yüzen gemilerdir" (Şura 32)
" Gece ile gündüzü birbiri ardınca getiren Allah’tır" (Furkan 62)
" Güneş ve ay belirli bir hesaba göre hareket etmektedir. " (Rahman suresi. 5. ayet)

Biyolojik yasalar ile ilgili ayetler

" Biz rüzgarları aşılayıcı olarak gönderdik ve gökten su indirdik de onunla su ihtiyacınızı karşıladık… " (Hicr suresi, 22)

" Yeryüzüne bakmazlar mı? Orada her güzel çiftten nice bitkiler yetiştirdik. " (Şuarâ suresi, 7)

" Allah her canlıyı sudan yarattı. İşte bunlardan kimi karın üstünde sürünür, kimi de iki ayağı üstünde yürür. Allah dilediğini yaratır. (Nur suresi, 45)

" Size tohumlar bitkiler( ağaçları) sarmaş dolaş olmuş bağlar, bahçeler yetiştirmek için üst üste yığılıp sıkışan bulutlardan şırıl şırıl akan sular indirdik" (Nebe suresi, 14-16)

" Çardaklı ve çardaksız(üzüm) bahçeleri, ürünleri çeşit çeşit hurmaları, ekinleri, birbirine benzer ve benzemez biçimde zeytin ve narları yaratan odur. Her biri meyve verdiği zaman meyvesinden yiyin… " (En’** suresi, 141)

Toplumsal yasalarla ilgili ayetler..

" Sizden önceki milletlerin başından nice olaylar gelip geçmiştir. Yeryüzünde gezin dolaşın da yalancıların sonunun nasıl olduğuna bir bakın" (Ali İmran suresi, 137. ayet)

" Onlar yeryüzünde gezip kendilerinden öncekiler sonunun nasıl olduğuna bakmazlar mı? " (Fatır suresi, 44. ayet)
Son Düzenleyen Bakteri; 25 Kasım 2008 @ 23:43.
Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 24 Eylül 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
toplumsal yasalarla ilgili ayetler toplumsal yasalar ile ilgili ayetler fiziksel yasalarla ilgili ayetler toplumsal yasalarla ilgili ayetler nelerdir fiziksel yasalar ile ilgili ayetler evrendeki fiziksel yasalarla ilgili ayetler fiziksel yasa ile ilgili yasa fiziksel yasalarla ilgili 5 ayet allahın evrende koyduğu fiziksel yasalar ayet toplumsal ayetler
 
 

Notlar ›

 
Biyoloji: Biyoloji veya canlı bilimi, canlıları inceleyen bilim dalı. Biyoloji ile ilgilenen bilim insanına biyolog denir.
Biyolojik kömür: "Biyolojik kömür", veya bilinen adıyla "mangal kömürü"; odunsu artıkların oksijensiz ortamda ısıl işlemle kömürleştirilmiş şeklidir.
Biyolojik antropoloji: Biyolojik antropoloji (ya da Fiziksel antropoloji), biyolojik evrim, kalıtım, uyum ve varyasyon, primat morfolojisi ve insan evrimine ilişkin fosil kayıtları inceleyen bir bilim dalıdır.
Evrim: Evrim, biyolojide canlı türlerinin nesilden nesile kalıtsal değişime uğrayarak ilk halinden farklı özellikler kazanma sürecidir.
Biyolojik silah: Biyolojik silahlar, insan metabolizmasını etkileyerek etkisini gösteren biyolojik kaynaklı silahlardır.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.
 

0 Yorum ›

 

Biyolojik Yasalarla İlgili Ayetler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Biyolojik Yasalarla İlgili Ayetler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.