SağlıkGenel SağlıkHastalıklarBoğaz Ağrısı İçin Ne Yapmalı

Boğaz Ağrısı İçin Ne Yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Boğazı Ağrıyanlar Evde Ne Yapabilir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Boğaz Ağrısı İçin Ne Yapmalı ve Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.

Boğaz Ağrısı İçin Ne Yapmalı

Boğazı Ağrıyanlar Evde Ne Yapabilir

Boğazı Ağrıyanlar Evde Ne Yapabilir

  • Sıvı tüketimini artırmak gerekir.
  • Sigara, kirli hava gibi boğazı tahriş edici nedenlerden uzak durulmalı.
  • Tozlu ev ortamı hem alerji yönünden hem de hastalığı direkt etkileme yönünden zararlıdır.
  • Kullanılacak kumaş ve malzemelerin çok az tutulması ve onlara uygun deterjanlarla makinede yıkanması alerjiye karşı yararlı olur.
  • Boğazın irritasyonunda, evde kullanılacak gargara, sprey ve pastiller faydalıdır. Bunları mutlaka doktor gözetiminde kullanmak gerekir.
  • Tüketilen içeceğin çok sıcak ya da çok soğuk olması zararlıdır, ılık içilmelidir. Yutulması kolay olan yiyecekler; püre, pilav, makarna, lapa gibi besinler yenilmelidir.
  • Gece uyunulan ortamın çok kuru bir havaya sahip olmaması gerekir. Kalorifer peteğinin üzerine havlu konularak ya da sobanın üzerinde bir çaydanlık kaynatılarak odayı nemlendirmek mümkündür.
 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 09 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
bogaz agrisi icin ne yapmali boğaz ağrısı için ne yapılmalı boğaz ağrısı için evde ne yapılabilir boğazı ağrıyan ne yapmalı boğazı ağrıyan çocuğa ne yapmalı boğazı ağrıyanlar ne yapmalı boğaz ağrısı için ne yapmalıyız boğazlarım ağrıyor ne yapmalıyım boğaz ağrısı için ne yapmalıyım boğaz ağrıları için ne yapmalı
 
 

Notlar ›

 
Boğaziçi Üniversitesi: Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul'da kurulu bir devlet üniversitesidir. Kurulduğu 1971 yılından beri Türkiye'nin eğitim kalitesi en yüksek, saygın üniversitelerinden biri olduğu kabul edilmektedir.
Boğaziçi: Boğaziçi, İstanbul'da, İstanbul Boğazı ile iki kıyısını içine alan kent parçası.
Boğaziçi Köprüsü: Boğaziçi Köprüsü, Karadeniz ile Marmara Denizi'ni birbirine bağlayan İstanbul Boğazı üzerinde yer alan iki asma köprüden biridir.
Boğazlıyan: Boğazlıyan, Yozgat ilinin bir ilçesidir. İlçede, Türkiye'nin 25. şeker fabrikası olan bir şeker fabrikası vardır.
İçindeki Yabancı: İçindeki Yabancı 2007 ABD-Avustralya ortak yapımı filmdir. Özgün adı The Brave One dır. Senaryosunu Roderick Taylor ve Bruce A.
İçinde Aşk Var: İçinde Aşk Var, Işın Karaca'nın ikinci solo albümü. 19 Aralık 2004'te piyasaya çıktı. 1 tane de kendi bestesisin bulunduğu albümde Sezen Aksu, Aysel Gürel, Suat Suna, Ümit Sayın gibi isimlerin beste ve sözleri bulunmaktadır.
İçinden tren geçen şehirler (TV Programı): İçinden tren geçen şehirler, TRT tarafından özel bir şirkete yaptırılan yurt içi belgesel programıdır.
Drizzt Do'Urden: Drizzt Do'Urden Unutulmuş Diyarlar (Forgotten Realms) kurulumunda yer alan hayali bir kahramandır. Irkı olan drow'ların şeytan ve kötülük dolu adetlerini reddederek Karanlıkaltı'ndan (Underdark) ayrılmış ve yeryüzünde yaşamaktadır.
 

0 Yorum ›

 

Boğaz Ağrısı İçin Ne Yapmalı Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Boğaz Ağrısı İçin Ne Yapmalı ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.