Yemek TarifleriBöğürtlen Soslu Ciğer Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Böğürtlen Soslu Ciğer Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar

Böğürtlen Soslu Ciğer Nasıl Yapılır

Güzel bir Böğürtlen Soslu Ciğer tarifi arayan arkadaşlar için bu tarifi paylaşmak istiyorum. Böğürtlen Soslu Ciğer malzemelerini hazırlarken ölçülerine dikkat edin lütfen. Bu güzel tarifi bozmak istemeyiz değil mi? Böğürtlen Soslu Ciğer nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın. Ve sonunda güzel bir ziyafet çekin…

Böğürtlen Soslu Ciğer Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Böğürtlen Soslu Ciğer Malzemeleri

 • 200 gr. ciğer
 • ½ su bardağı kırmızı şarap
 • 2 diş sarımsak
 • 2 yemek kaşığı böğürtlen marmelatı
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 yemek kaşığı nar ekşisi
 • ½ limonun suyu
 • tuz, karabiber

Böğürtlen Soslu Ciğer Tarifi

 • Ezilmiş sarımsak ve şarabı bir sos kabına koyun, kanamaya bırakın. Tereyağ dışında kalan malzemeyi ekleyin ve sos kıvamı alana kadar karıştırarak pişirin. Tereyağını ekleyerek karıştırın ve altını kapatın.
 • Bu sırada dilimlenmiş ciğerleri ızgarada pişirin. Pişirme esnasında ciğerlerin kurumasına ve suyunu kaybetmesine izin vermeyin.
 • Sosu ciğerlerin üzerine dökün ve sıcak olarak yanında patates püresi ile servis ediniz.

Arama Kelimeleri: Böğürtlen Soslu Ciğer tarifi, böğürtlen soslu ciğer nasıl yapılır, böğürtlen soslu ciğer hazırlanışı, böğürtlen soslu ciğer yapılışı, yapma ve resimli tarif hazırlama…

Not: Böğürtlen Soslu Ciğer nasıl yapılır için başka kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Böğürtlen Soslu Ciğer tarifi ve diğer tarifler için yemek tarifleri kategorimizi incelemenizi öneririz. Daha ayrıntılı bilgileri aşağıdaki sitelerden bulabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 02 Mart 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
böğürtlen püresi nasıl yapılır böğürtlen püresi tarifi
 
 

Notlar ›

 
Böğürtlen, Tunceli: Böğürtlen, Tunceli ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.
Böğürtlen, Sivrihisar: Böğürtlen, Eskişehir ilinin Sivrihisar ilçesine bağlı bir köydür.
Ciğerdelen Muharebesi: Ciğerdelen Muharebesi, Macarların "Párkány", Osmanlıların "Ciğerdelen" dedikleri, II. Dünya Savaşı'ndan sonra bugün kullanılan ismiyle Štúrovo'da 7 Ekim 1683 günü Osmanlı ordusu ile Alman-Leh ordusu arasında yapılan ve iki parçadan oluşan muharebedir; ilk çatışma Sobieski'nin saldırısıyla başlamış ve Osmanlılar bu saldırıyı püskürtmüştür, iki gün sonraki ikinci çatışmada ise ittifak güçleri genel saldırı gerçekleştirmiştir ve Osmanlılar yenilmiştir.
Ciğer otları: Ciğer otları, Hepaticae ya da Marchantiophyta; bitkiler alemininin bir şubesi ya da karayosunları şubesinin bir sınıfı.
Ciğer otu: Ciğer otu (Pulmonaria officinalis), hodangiller (Boraginaceae) familyasından Nisan-Mayıs ayları arasında çiçek açan, 10-50 cm boyunda, çok senelik otsu bir bitki türü.
Cigerxwîn: Cigerxwîn ya da Cegerxwîn (1903, Batman - 22 Ekim 1984, Stockholm), Kürt şair, yazar ve tarihçi.
Nasıl Delirdim? (albüm): Nasıl Delirdim?, Hande Yenerin beşinci stüdyo albümüdür. 15 Mayıs 2007'de Erol Köse Exclusive etiketiyle yayınlanmıştır.
Nasıl İsyan Etmem: Nasıl İsyan Etmem, yönetmenliğini Temel Gürsu'nun, senaryosunu Arda Uskan'ın yazdığı, 1982 tarihli Türk filmi.
 

0 Yorum ›

 

Böğürtlen Soslu Ciğer Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Böğürtlen Soslu Ciğer Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.