SağlıkBoyun Tutulmasına Ne İyi Gelir?

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir?

Sponsorlu Bağlantılar

Genelde boyun tutulması için en çok önerilen tutulan boyuna sıcak uygulamaktır. Sıcak tutulan boyun kaslarını gevşetir ve ağrıyı düşürür. Her ihtimalde ağrı kesiciler ağrınızın dinmesine yardımcı olur. Bunların dışında boyun tutulmasına ne iyi gelir hep beraber bakalım.

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir?

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir?

Ani boyun hareketlerinden, boynu zorlamaktan, hareketsiz bırakmaktan veya soğuğa maruz bırakmaktan ortaya çıkabilecek boyun tutulmasının tedavisi, sıcak uygulama yapmak ile mümkündür. Sıcak su torbası veya nemsiz, kuru havlu yardımıyla yapılabilecek sıcak uygulama, boyun tutulmasının kısa süre içerisinde geçmesini sağlar. Bununla birlikte masaj da yapılırsa daha rahatlatıcı bir hale gelecek olan bu yöntem, çok sıcak birşey yardımıyla yapıldığında baş dönmesine neden olabilir ve önerilmez.

Eğer boynunuzda dayanılmaz bir ağrı baş gösteriyorsa bunun nedeni boyun tutulması olmayabilir ve sıcak uygulama ile rahatsızlık daha ileri seviyelere çıkarılabilir. Bu konuda tehlike altında kalmamak için belirtiler üzerinden boyun tutulması tespiti kesin bir şekilde yapıldıktan sonra sıcak uygulama ile tedaviye geçilmelidir.

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir Geleneksel Yöntem (Bitksel)

  • Pelesenk yağı
  • Kekik yağı
  • Çörek otu yağı
  • Alabalık yağı
  • Karabiber yağı
  • Zeytin yağı
  • Sarımsak yağı
  • Susam yağı

Eşit miktarda karıştırılıp boynun ağrıyan kısmına sıcak havlu ile 10 dakika kompres yapılır. Kurutulup karıştırılan yağ incitmeden ağrıyan kısma yedirerek sürülür. Boğazlı kazak giyilip boyun egzersizi sabah akşam yapılır.

 

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 19 Nisan 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
yhs-0001 boyun tutulmasına ne iyi gelir boyun tutulmasına yakı iyi gelirmi boyun tutulmasına iyi gelen bitkisel yağlar boyun tutulmasına yakı boyun tutulmasına hangi yağ iyi gelir boyuna sıcak su torbası ense tutulmasına ne iyi gelir boyun tutulmasına sıcak iyi gelirmi boyun tutulmasına sıcak su iyi gelirmi
 
 

Notlar ›

 
Boyuncuk (bitki): Boyuncuk, Stilus olarak da bilinir, yumurtalığın tepesinden çıkan kısa veya uzun, tek veya parçalı, ucunda tepeceği taşıyan yapı.
Boyunburan: Boyunburan, ağaçkakangiller (Picidae) familyasının Jynx cinsinden ağaçkakanlardan ayrı bir grup oluşturan kuş türlerinin ortak adı.
Boyuncuk, Güçlükonak: Boyuncuk, Şırnak ilinin Güçlükonak ilçesine bağlı bir köydür.
Boyuncak, Taşlıçay: Boyuncak, Ağrı ilinin Taşlıçay ilçesine bağlı bir köydür.
Gelir: Gelir, kişinin dönem başındaki servetinin dönem sonundaki servetine eşit olması koşuluyla, o dönem içinde tüketebileceği mal ve hizmet miktarı toplamıdır.
Vergi: Vergi, ekonomik birimlerden siyasi cebir altında ve karşılıksız olarak devlete kaynak aktarılmasıdır.
Gelir dağılımı: Gelir dağılımı, bir ekonomide ortaya çıkan gelirin, oyunculara nasıl paylaştırıldığını gösteren ekonomik göstergedir.
Gelir vergisi: Gelir vergisi, gelir üzerinden verilen bir vergidir.
Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı: Türkiye Cumhuriyeti devletinin maliyesini yöneten bakanlık.1923'te Cumuhuriyet ile birlikte kuruldu.İl ve ilçelerdeki defterdarlık ve mal müdürlükleri bakanlık örgütüdür.
 

0 Yorum ›

 

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir? Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir? ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.