Soru & CevapBulgaristan Cebel Camii

Bulgaristan Cebel Camii

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Bulgaristan Cebel Camii Ne Zaman İnşa Edilmiştir? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Bulgaristan Cebel Camii ve Cebel Cami hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Yemen’de sahabeden Hazreti Muaz Bin Cebel adına yapılan cami, cuma namazlarında halkın gösterdiği ilgiyle dikkati çekiyor. … Muhammed’in vefatından bir kaç yıl önce inşa edilmiş. … Bulgaristan Müslümanları Başüftülüğü, ırkçı…

Bulgaristan Cebel Camii

Bulgaristan Cebel Camii Ne Zaman İnşa Edilmiştir?

Soru

Bulgaristan cebel cami ne zaman yapılmış acabaa?

Cevap

Türklerin kırcali bölgesine gelişleri1360 senesini bulur büyük göç anadoludan 1600 lü yılara kadar devam eder cebel camisinin yapım tarihise 1610 senesidir cebelin eski ismi şeh cumadır bunuda bilin cebel bulgaristanda en eski türk yerleşimidir mezar taşlarından anladımıza kadar ilk yerleşim 1400 yılarda olmuştur kırcali bölgesindeki türkler anadoludan gelen akıncı türkmen boyuyuz avşar boyundanız allah türkü korusun..

Kaynak:

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 02 Aralık 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
cebel camii bulgaristan bulgaristandaki cebel camii
 
 

Notlar ›

 
Bulgaristan Millî Futbol Takımı: Bulgaristan Millî Futbol Takımı, Bulgaristan'ı uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır. Takım maçlarını Sofya'da ki Vasil Levski Ulusal Stadyumu'nda oynamaktadır.
Bulgaristan Krallığı: Bulgaristan Krallığı, (Bulgarca: Царство България) 5 Ekim 1908 tarihinde Bulgaristan Prensliği krallık olmuştur.
Bulgaristan Türkleri: Bulgaristan Türkleri, Osmanlı İmparatorluğu döneminden itibaren Bulgaristan'da yaşayan Türkler.
Bulgaristan Halk Cumhuriyeti: Bulgaristan Halk Cumhuriyeti, Agustos 1945'te yapılan seçimlerde Vatan Cephesi’nde yer alan partiler oyların %88,18’ini aldılar.
Cebelitarık: Cebelitarık (İngilizce: Gibraltar), 1704 tarihinden beri Birleşik Krallık'ın idaresinde olan ve Cebelitarık Boğazı'nda yer alan şehirdir.
Cebelitarık Boğazı: Cebelitarık Boğazı (Arapça: مضيق جبل طارق, İspanyolca: Estrecho de Gibraltar), Akdeniz ile Atlas Okyanusu'nu birleştiren, Avrupa ile Afrika kıtalarını ayıran boğazdır.
Osmaniye (il): Osmaniye, Türkiye Cumhuriyeti’nin 80. ilidir. Akdeniz Bölgesi’nde Çukurova’nın en doğusunda yer alır. 3,767 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip Osmaniye topraklarının %42’si ormanlık alan, %39’si ekili dikili tarım alanı, %17’si tarıma elverişsiz arazi ve %2’si diğer arazilerden oluşmaktadır.
Cebel-i Lübnan İli: Cebel-i Lübnan ili, (Arapça: جبل لبنان) Lübnan’ın orta kesiminde yer alan ve Akdeniz’e sahili olan bir vilayettir.
Cami: Cami, İslam'da bir ibadet mekanı. Genellikle minaresiz küçük camilere veya bazı kurum ve kuruluşlarda ibadet için ayrılmış ufak mekanlara mescit denir.
Camiikebir, Beyoğlu: Camii Kebir, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinin mahallelerinden biri.
 

0 Yorum ›

 

Bulgaristan Cebel Camii Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Bulgaristan Cebel Camii ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.