SağlıkGenel SağlıkHastalıklarBurun Çatısında Daralma

Burun Çatısında Daralma

Sponsorlu Bağlantılar

Burun Tıkanıklığı Nedenleri Ve Tedavisi ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Burun Çatısında Daralma ve Burun Tıkanıklığı Nedenleri hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.

Burun Çatısında Daralma

Burun Tıkanıklığı Nedenleri Ve Tedavisi

Burun tıkanıklığı nedenleri ve tedavisi
Burun tıkanıklığı olan hasta şikâyetleri nelerdir
+Devamlı ağız solunumu yapmak zorunda kalır; Sık tekrarlayan boğaz enfeksiyonları olur ve müzminleşmiş farenjit gelişir.
+Horlama ve uyku bozuklukları gelişir
+Akciğer ve Kalp problemlerini ağırlaştırır
+Sabahları ağız kuruluğu gelişir
+Cinsel fonksiyon bozuklukları olur
+Psikolojik sorunlar gelişmesine yatkınlık olur
+Ses kalitesi bozulur ve burundan konuşma gelişir
+Çocuklarda geceleri altını ıslatma problemleri olur
Görüldüğü gibi burun tıkanıklıkları insanın hayat kalitesini ciddi oranda bozmaktadır.
BURUN TIKANIKLIĞI NEDENLERİ !
+Burun kemiğinde kayma (Deviasyon) olması
Burnumuzun ortasında burnu sağ ve sol olmak üzere ikiye ayıran kıkırdak bölmeye septum denir. Bir çadırın direği gibi burnun direğidir. Bu kıkırdak yapıdaki eğiklikler burun deliklerindeki hava deliklerini daraltarak nefes almayı engelleyebilir.
+Alt burun etlerinin (konka) büyümesi
Alt burun etleri her insanda var olan, soluduğumuz havayı ısıtan, nemlendiren ve temizleyen burun içi dokulardır. Bu dokular bazen çeşitli sebeplerle aşırı büyüyebilir ve burun kanallarını daraltabilir.
+Burun çatısında daralma(valv daralması)
Doğuştan olan bir sorundur. Burun dıştan mandalla sıkılmış gibi görünür.
+Geniz eti büyümesi
Çocukluk çağı burun tıkanıklıklarının en önemli sebebidir. Çocuğun büyümesini, gelişmesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bazen işitme problemlerine de yol açabilir.
+Yaygın burun içi polipleri
Bünyenin yaptığı rahatsızlıktır. Üzüm tanesi gibi şeffaf ve içi su ile dolu et parçacıklarıdır.Bu sebepler tek tek veya birliktelik göstererek burun tıkanıklığına sebep olur.
BURUN TIKANIKLIKLARINDA YAPILAN TEDAVİLER !
+Burun kemiği düzeltilmesi ( Deviasyon Ameliyatı ) :
Bu yaklaşık yarım saatlik bir ameliyattır. Zor bir ameliyat değildir. Hastanede gecelemeyi gerektirmez. Ertesi gün rutin günlük hayata dönülebilir.
+Alt burun etlerinin küçültülmesi :
Burun etleri vücut için faydalı olduğundan ötürü bu etler tamamen alınmamalı sadece işlevselliği yitirilmeyecek boyuta getirilmelidir. Son zamanlarda bu işlemi gelişen teknoloji yardımı ile daha kolay bir şekilde yapıyoruz. Burun etlerinin içerisine ses dalgaları vererek küçültme işlemini gerçekleştiriyoruz. (Radyo frekansı). Bu işlem muayenehane şartlarında bile ağrısız, tamponsuz ve kansız yapıyoruz.
+Burun çatısının açılması (valv cerrahisi) : Estetik burun cerrahisi ile mümkün olur.
+Geniz eti alınması : Genel anestezi ile hastane şartlarında yapılan kısa bir ameliyattır.
+Burun içi poliplerinin tedavisi : Poliplerin tedavisinde hem ilaçlar hem de endoskopik ameliyatlar yapmaktayız.
Burun tıkanıklığı nedenleri ve tedavisi

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 04 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
burun çatısında daralma burunda daralma valv daralması burun deliğinde daralma burunda kemik daralmasi burun çatisinin açilmasi burun daralması burun içi daralması burun kemiğinde daralma geniz daralması
 
 

Notlar ›

 
Burundi: Burundi, Orta Afrika'da, Büyük Göller bölgesinde yer alan küçük bir ülkedir. Tanzanya, Ruanda, Demokratik Kongo Cumhuriyeti (Zaire) ile komşudur.
Burundi Millî Futbol Takımı: Burundi Millî Futbol Takımı Burundi'yi uluslararası arenada temsil eden futbol takımıdır.
Burun (coğrafya): Burun, deniz ya da gölde bulunan dışa çıkıntılı karanın son kısımı olup, 3 tarafı su ile çevirilmiş kara anlamına gelir.
Burun (opera): Burun (Rusça: Нос, Nos) Dmitri Şostakoviç'in satirik bir operasıdır. Rusça librettosu Yevgeny Zamyatin, Georgy Ionin ve Alexander Preis tarafından, Nikolai Gogol'ün Burun isimli hikâyesinden esinlenilerek yapılmıştır. Eserin konusu St Petersburg'da bir memurun burnunun yüzünden ayrılması ve kendi kendine bir yaşam geliştirmesidir.
 

0 Yorum ›

 

Burun Çatısında Daralma Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Burun Çatısında Daralma ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.