SağlıkC Vitamini Özellikleri Ve Yararları

C Vitamini Özellikleri Ve Yararları

Sponsorlu Bağlantılar

C Vitamini Özellikleri Ve Yararları

C Vitamininin Önemi

C Vitamininin  Yararları

C vitamininin başlıca rolü doku bağlarını tutan ana protein maddesi olan kollojeni üretmek ve bağışıklık sistemi, sinir sistemi, hormonlar ve besinlerin emilimi fonksiyonlarına (E vitamini ve demir gibi) destek olmaktır. Göz merceği ve akciğer gibi yapılarda antioksidan olarak çalışır. C vitamini ayrıca antioksidan yapıda olan E vitaminine dönüşebilir. Yüksek dozda alınması halinde ne gibi yararlar getireceği yolunda çalışmalar sürmekle birlikte; beta karoten gibi, antioksidan etki nedeniyle, kanser, kalp-damar hastalıkları ve katarakta yakalanma ihtimalini azalttığı belirlenmiştir. Ayrıca, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı da direnci arttırmaktadır.

C Vitamini Hangi besinlerde bulunur?

Turunçgillerde bol miktarda bulunur. Ayrıca; muzda, taze sebzelerde, maydanozda, kabakta, soğanda, domateste, lahana, ıspanak, kıvırcık salata gibi yeşil yapraklı sebzelerde ve biberde bulunur.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 22 Eylül 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
c vitaminin özellikleri c vitamininin özellikleri c vitamini özellikleri c vitaminin özelliği c vitaminin özellkleri c vitamininin özellikleri r c vitaminlerinin özellikleri
 
 

0 Yorum ›

 

C Vitamini Özellikleri Ve Yararları Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken C Vitamini Özellikleri Ve Yararları ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.