SağlıkKaplıcaÇanakkale Kızılca Tuzla Kaplıcası

Çanakkale Kızılca Tuzla Kaplıcası

Sponsorlu Bağlantılar

Kızılca Tuzla Kaplıcası içmesi yoktur sadece banyosu mevcuttur. Birçok hastalığa iyi gelir.

Çanakkale Kızılca Tuzla Kaplıcası

Buradaki dağın yamacında, birçok yerden sıcak ve tuzlu sular kaynamaktadır. 55 derece sıcaklığındaki bu sudan, yalnızca banyo yolu ile faydalanılabilmektedir. Romatizma, nevrit, geç tutan kırıklar ve kadın hastalıkları problemleri olanlar şifa bulurlar.
Çanakakle’nin, Ayvacık ilçesi, Tuzla köyündedir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 23 Haziran 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
çanakkale / kızılca tuzla kaplıcası kizilca tuzla kaplicasi ayvacık kızılcatuzla tuzla kaplıcaların faydaları tuzla kaplıcaları yorum tuzla kaplıcaları fiyat kızılcatuzla kızılca tuzla kaplıcası fiyatları kızılca tuzla kaplıcası fiyat kızılca tuzla ayvacık çanakkale
 
 

Notlar ›

 
Çanakkale (anlam ayrımı): * Çanakkale Boğazı
Çanakkale Savaşı: Çanakkale Savaşı, I. Dünya Savaşı sırasında 1915-1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebeleridir.
Çanakkale Dardanelspor: Çanakkale Dardanel Spor Kulübü, Çanakkale ilinde bir spor kulübüdür. Bugünkü adını 1991 yılında almıştır.
Çanakkale Boğazı:
Kızılcahamam: Kızılcahamam, Ankara ilinin kuzeyinde yer alan bir ilçesidir. E5 Ankara-İstanbul Devlet Karayolu üzerindedir. Ankara ve İstanbul yönlerinden ulaşım çift yönlü olduğundan çok rahattır.
Kızılcahamamspor: Kızılcahamamspor Ankara ilinin yeşil-beyaz renkli köklü ekiplerindendir. Renklerini Kızılcahamam'ın çamlarından güzel tabiatından almıştır.
Kızılçam: Kızılçam (Pinus brutia Ten.), çamgiller (Pinaceae) familyasından Doğu Akdeniz'e özgü 5-20 m. boylarında hızlı büyüyen ve ışığı seven kalın dallı bir çam türü.
Kızılca, Tavas: Kızılca, Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı, 2010 nüfusu 1996 kişi olan bir beldedir. Beldenin dişarıdaki nüfusuyla birlikte nüfusun toplamı 7000 bulmaktadır.
Tuzla, İstanbul: Tuzla, İstanbul ilinin en güneyde bulunan ilçesidir. Türkiye'nin orta derecede kalabalık nüfuslu ilçelerinden biridir.
Tuzla, Bosna-Hersek: Tuzla Bosna-Hersek'in Bosna-Hersek Federasyonu'ndaki Tuzla Kantonu'nun merkezi olan şehir. 1991 verilerine göre 131,000 nüfusu vardır.
Tuz (kimya): Tuz, kimyada, bir asitle bir bazın tepkimeye girmesi neticesinde meydana gelen madde. Tuz bazdaki artı yüklü iyonla asitteki eksi yüklü iyondan meydana gelir.
Tuzla Kantonu: |-
 

0 Yorum ›

 

Çanakkale Kızılca Tuzla Kaplıcası Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Çanakkale Kızılca Tuzla Kaplıcası ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.