SağlıkGenel SağlıkSağlıklı YaşamCep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. Tam da not almalık…

Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Pittsburgh Üniversitesi Kanser Enstitüsü bilim adamları cep telefonunun vereceği zararlardan korunmanın 10 yolunu şöyle açıkladı:

Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

1- Çocukları uzak tutun: Çok acil durumlar dışında cep telefonu kullanmasına izin vermeyin. Çocuk beynine elektromanyetik dalgaların girişi çok daha kolaydır. Bu dalganın etkileri çocuklarda çok daha etkin hissedilir.

2- Kulaklık kullanın: Konuşurken vücudunuzdan uzak tutun. 0.9 metre uzak tutulan bir telefondan yayılan elektromanyetik dalga 50 kat daha düşüktür. Mümkün olduğunca kulaklıkla kullanın.

3- Toplu Ulaşımda Kullanmayın: Toplu taşıma araçlarında cep telefonu kullanıp başkalarına da zarar vermeyin.

4-Çantada taşıyın: Telefonu üzerinizde taşımayın. Yatarken yanınıza koymayın ve mutlaka kapatın.

5- Tuş takımı dışarıya baksın: Üzerinizde taşıyacaksanız tuş takımının bulunduğu taraf dışarı baksın. Böylece dalgaların vücudunuza değil dışarı doğru yayılmasını sağlarsınız.

6- Kısa konuşun: Cep telefonunun etkisi kullanıldığı süreye bağlı olarak değişir. Konuşmalarınızın birkaç dakikayı geçmemesine özen gösterin.

7- Sürekli kulağınızı değiştirin: Cep telefonuyla konuşurken sık sık kulağınızı değiştirin. Karşı taraf açmadan telefonu kulağınıza ***ürmeyin.

8- Hızla hareket ederken kullanmayın: Sinyal seviyesi düşük olduğunda telefonla konuşmayın. Yüksek hızda arabada ya da trende giderken telefon baz istasyonlarını yakalamak için daha çok dalga yayacağı için telefonla konuşmayın.

9- SMS kullanın: Mümkün olduğunca SMS ile haberleşmeye çalışın.

10 – SAR oranına dikkat: SAR (Elektromanyetik dalga birimi) seviyesi düşük bir cep telefonu alın.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 02 Mart 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
telefon kullanırken nelere dikkat etmeliyiz
 
 

Notlar ›

 
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu: DEHB ya da dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (en:ADHD) toplumun yüzde 3-5'ini etkileyen ve sıklıkla nörolojik tabanlı bir gelişim bozukluğu olarak kabul edilir.
Dikkat Şahan Çıkabilir: Dikkat Şahan Çıkabilir, Şahan Gökbakar'ın hazırladığı ve sunduğu komedi programıdır.
Dikkat süresi: Dikkat süresi bir insanın dikkati dağılmadan bir iş üzerinde odaklandığı sürenin toplamıdır. çoğu eğitimci ve ruhbilimciler, kişinin dikkatini bir iş üzerine odaklama becerisinin kişinin hedeflerine ulaşması açısından çok önemli olduğunda hemfikirdir.
 

0 Yorum ›

 

Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Cep Telefonu Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.