Soru & CevapCevre İle İlgili Hikayeler

Cevre İle İlgili Hikayeler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Çevre Kirliliği İle İlgili Şiir, Hikaye Örnekleri Verir Misiniz? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Cevre İle İlgili Hikayeler ve Cevre Kirliligi İle İlgili Hikaye hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Cevre İle İlgili Hikayeler

Çevre Kirliliği İle İlgili Şiir, Hikaye Örnekleri Verir Misiniz?

Soru

Çevre ile ilgili güzel ve kısa hikayeler istiyorum

Cevap

Çevre katili teyze!

Kızgın güneşin ve kumların ortasında uzanmış, çocuk sesleriyle karışık dalga sesleri eşliğinde kitabımı okuyordum ki, ayağıma bir tarafı yırtılmış çocuk kolluğu uçtu geldi.
Tuttum tabi refleksle ve sahibi kim acaba diye sağıma soluma bakındım. Arkamdaki şemsiyede oturan yaşlı kadının torunununmuş. Uzatınca koştu aldı.
Aradan çok değil 10 dakika kadar bir süre geçmişti ki, kolluk yine uçtu. Bu sefer kahraman bir amcaydı. Kolluğun yırtık olduğunu, denizde kullanmanın tehlikeli olabileceğini söyleyip, yaşlı teyzenin yanına koydu.
Yaşlı teyze de “ Zaten deminden beri atıyoruz denize, tutup tutup geliyorsunuz” dedi.
Oha dedim tabi ama içimden. Aradan yine birkaç sayfalık süre geçmişti ki, kolluk yine ayağıma takıldı. O anda kan beynime sıçradı. Aldım kolluğu yerden, kadına yedirmedim tabi
– “ Kolluğunuz yine uçtu, eğer artık kullanmayacaksanız denizlerimiz çöplük değil, kumsalın bitişinde çöp bidonları var, oraya atabilirsiniz” dedim.
– “ Hıh! ” dedi sadece.
Şortumu, terliğimi giyip, havlumu topladım, kitabımı alıp, uzaklaşırken arkamı döndüğümde önünün açılmasını fırsat bilen teyze kolluğu çoktan yeniden yollamıştı.
Yazı boyunca da sadece yaşına saygımdan teyze dediğim o kadının kafasını oracıkta kuma gömmemek için sabır çekip yürüdüm.
Yaşadığımız dünyayı temiz tutmak bu kadar mı zor. İlginç!

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 23 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
çevre ile ilgili hikayeler çevre ile ilgili hikaye gürültü kirliliği ile ilgili hikayeler çevre ile ilgili kısa hikayeler çevre kirliliği ile ilgili hikayeler çevre ile ilgili öyküler doğa ile ilgili kısa hikayeler doğa ile ilgili kısa masallar doğa ile ilgili hikayeler doğa ile ilgili hikayeler kısa
 
 

Notlar ›

 
Çevre: * Doğal çevre, yeryüzündeki bütün canlı ve cansız şeyleri kapsayan bütün, doğa.
Ekoloji: Ekoloji (veya çevre bilimi ya da çevrebilim), canlıların birbirleri ve çevreleriyle ilişkilerini inceleyen bilimdir.
Çevre mühendisliği: Çevre mühendisliği, doğal kaynakların kullanımı ve insan sağlığına uygun çevre koşullarının yaratılması ile ilgili mühendislik dalıdır.
Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı: Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan orman ve su işlerinden sorumlu bakanlıktır.
Çevrecilik: Çevrecilik, çevre hareketini destekleme veya katılmaktır.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.
Hikayeler Anlatıldı 2: Hikayeler Anlatıldı 2, Gripin'in ikinci stüdyo albümüdür.
Hikayeler Anlatıldı: Hikayeler Anlatıldı, Gripin'in ilk stüdyo albümü.
 

0 Yorum ›

 

Cevre İle İlgili Hikayeler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Cevre İle İlgili Hikayeler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.