SağlıkGenel SağlıkAnne ve Çocuk SağlığıÇevre Temizliği İlgili Resimler

Çevre Temizliği İlgili Resimler

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı Hamilelikte Vücut Temizliği hakkında özet bilgiler içerir. Çevre Temizliği İlgili Resimler ve Dr Özer Kutlu hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…

Çevre Temizliği İlgili Resimler

Hamilelikte Vücut Temizliği

Bursa Zübeyde Hanım Doğumevi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Özer Kutlu, hamile bayanların vücut bakımlarında normal dönemden daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Op. Dr. Özer Kutlu, kadın vücudunun gebelik sırasında diğer zamanlardan daha fazla bakım istediğini ve bu dönemde hamile bayanların bedenine gösterdiği ilginin hem sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmesini hem de doğum sonrasında vücudun eski haline kolayca dönmesini sağladığını ifade etti. Gebelik sırasında günlük yıkanmanın alışkanlık haline getirilmesi gerektiğini belirten Kutlu, "Bu dönemde ter bezleri normalden aşırı bir çalışma gösterir. Yıkanırken kullandığınız su 37-38 derece olmalıdır. Aşırı sıcak su sağlığınız açısından zararlıdır. Ayrıca banyo süresinin 15 dakikadan fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde kanama geçirme riski artacaktır. Banyo yaparken kapı hiçbir zaman kilitlenmemeli. Hatta evde kimse olmadığı zamanlarda banyo yapmamaya özen gösterilmeli" dedi.

Cilt ve saç bakımı hakkında da tavsiyelerde bulunan Kutlu, "Cildin sağlıklı bir şekilde nefes alması hamilelik döneminde her zaman olduğundan daha önemlidir. Bu yüzden bu dönemde yatmadan önce yüze yapılan makyaj mutlaka temizlenmeli, yüze ve ellere besleyici krem sürmeli. Gebelik döneminde saçlara istenilen şekli vermek her zamankinden daha zor olabilir. Saçlar parlaklıklarını, canlılıklarını yitirir. Saçların sık sık yıkanması ve saç tipine uygun bakım yapılması bu sıkıntıyı büyük ölçüde giderecektir" diye konuştu.

El ve ayak tırnaklarının gebelik sırasında donuk bir renk alarak kolayca kırılabildiğini söyleyen Kutlu, "Tırnakların katmanlarının ayrılmaması için güçlendiricili parlatıcılardan kullanılabilir. Tırnaklar 3 günde bir havalandırılmalıdır. Hamile kadınların tükürüklerinde bulunan ve diş minelerini etkileyen maddeler, bu dönemde diş çürümelerine sebep olur. Ayrıca dişlerin sağlamlığında rol oynayan fluor maddesi de yeterince sağlanamaz. Bu sebeple hamilelik döneminde hiçbir ağrı duyulmasa bile diş doktoruna düzenli olarak görünülmelidir. Arada sırada dişleri antiseptikle çalkalamakta mikropların dişlerde yuvalanmasını önleyecektir" şeklinde konuştu.
iha
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 14 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
temiz çevre ile ilgili resimler çocuk ve çevre ile ilgili yapılan resimler temiz çevre resimleri sağlik ve çevre ile ilgili resimler temiz çevre ile ilgili görseller sağlık ve çevre ile ilgili görseller çevreyi temi ilgili görseller 0 orman ve çevre ile ilgili resimler sağlık ve çevre ile ilgi resimler çevre ile ilgili görseller
 
 

Notlar ›

 
Ekoloji: Ekoloji (veya çevre bilimi ya da çevrebilim), canlıların birbirleri ve çevreleriyle ilişkilerini inceleyen bilimdir.
Çevre mühendisliği: Çevre mühendisliği, doğal kaynakların kullanımı ve insan sağlığına uygun çevre koşullarının yaratılması ile ilgili mühendislik dalıdır.
Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı: Türkiye Cumhuriyeti Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan orman ve su işlerinden sorumlu bakanlıktır.
Çevresel sinir sistemi: Çevresel sinir sistemi (ÇSS), beyin ve omurilik haricindeki sinirler ve gangliyondan oluşur. ÇSS'nin ana işlevi, merkezi sinir sistemi (MSS) ile organ ve uzuvlar arasındaki iletişimi (bağlantıyı) sağlamaktır.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.
Resimler & Hayaller: Resimler & Hayaller, Gökhan Özen'in beşinci stüdyo albümü. Albümde 10 şarkı ve iki şarkının remixleri yer alıyor.
 

1 Yorum ›

 
  1. irem Şubat 27th, 2013 - Saat: 22:03:42

    çok güzel resimler

Çevre Temizliği İlgili Resimler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Çevre Temizliği İlgili Resimler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.