Soru & CevapCezaevine Mektup Nasil Yazilir

Cezaevine Mektup Nasil Yazilir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Cezaevine Mektup Nasil Yazilir ve Mektup Nasil Yazilir hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Mektup Nasıl Yazılır? sorusunu soran ziyaretçimize cevap vermiş olmak umuduyla…

Cezaevine Mektup Nasil Yazilir

Mektup Nasıl Yazılır?

Soru

Mektup nasıl yazılır

Cevap

Mektup Nasıl Yazılmalıdır?

Mektup planı şu şekilde olabilir:

a. Hitap-seslenme Bölümü: Mektubun bu bölümü mektubu yazdığımız kişi ile olan ilişkimize göre olur. Hiç tanımadığımız birisine samimi bir arkadaşımıza sesleniyor gibi seslenemeyiz.
Hitap örnekleri: Sevgili Babacığım, Canım Kadar Sevdiğim Kardeşim, Aziz Hemşerim, Efendi Oğlum, Gözümün nuru kızım, Sayın Yönetici, vb.
Hitaplar mektubun diğer bölümlerinde yeri geldiğinde tekrarlanabilir, hitaptan sonra virgül konur.

b. Giriş Bölümü: Mektubun giriş bölümünde genellikle en son mektuplaşmadan söz edilir. Neden mektup yazıldığı anlatılır.

c. Gelişme Bölümü: İletmek istediğimiz düşüncelere haberlere genişçe yer verilen bölümdür. Verilecek haberler konularına göre paragraf halinde yazılmalıdır. Özel mektuplarda konu birliği önemli olmadığından her paragrafta bir konu olmalıdır.

ç. Sonuç Bölümü: İyilik dilekleri, selam, samimiyet ifade eden cümleler yer alır. Tek paragraf halinde kısa olarak düzenlenir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 16 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
cezaevine mektup nasıl yazılır cezaevi mektup örnekleri cezaevine mektup örnekleri cezaevine yazılan mektup örnekleri cezaevi mektupları nasıl yazılır cezaevine nasıl mektup yazılır cezaevine mektup örneği cezaevi mektubu nasıl yazılır cezaevindeki birine nasıl mektup yazılır cezaevi mektupları örnekleri
 
 

Notlar ›

 
Mektup arkadaşı: Mektup arkadaşları, posta servisi aracılığıyla birbirlerine düzenli olarak mektup yazıp yollayan insanlardır.
Yazılı çaylak: Yazılı çaylak (Elanus scriptus), atmacagiller (Accipitridae) familyasından bir boz çaylak türü.
Mektup roman: Mektup roman, bir roman tarzıdır.
Mektupçu Köşkü: Mektupçu Köşkü, İzmir'in Halil Rıfat Paşa Caddesindeki tarihi köşk. Mektupçu isminin yıllarca posta idaresinin konuk evi olarak kullanılmasından ve Mektupçu semtinde bulunmasından kaynaklandığı sanılmaktadır.
 

0 Yorum ›

 

Cezaevine Mektup Nasil Yazilir Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Cezaevine Mektup Nasil Yazilir ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.