SağlıkCilt Güzelliği İçin Gerekli vitaminler

Cilt Güzelliği İçin Gerekli vitaminler

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Güzelliği İçin Gerekli vitaminler

Vitaminler Ve Cildimiz

Vitaminler cildimizin beslenmesinde ve güzelleşmesinde önemli rol oynarlar. Vitaminlerin güzelleşmemizdeki etkilerine bir göz atalım.

Güzelleştiren vitaminler

A Vitamini

Cilt gelişimi için zorunlu bir vitamin. Cilt tarafından emilebilir. Cildimizin rengini düzenler, güneşin yıpratıcı etkisini ve oluşturduğu lekeleri azaltır. Hücre yenilenmesini ve çoğalmasını sağlar. Özellikle kuru, yıpranmış, çatlamış ve olgun ciltler için gereklidir. Günümüzde yaygın ve popüler olarak kullanılan ant-i aging bakım ürünlerinin içerdiği etken madde saf A vitamini asidi olan RETİNOL dür.

E Vitamini

Serbest radikallerin cilt üzerindeki etkilerini azaltır. Bu etkisiyle son yıllarda kremlerin yanında şampuan, güneş kremleri, makyaj malzemelerinde de sıkça kullanılır. Yüzeysel kırışıklıkları azaltır, cilde nem sağlar, elastin ve kollegen liflerin direncini artırır, cildi zararlı güneş ışınlarından korur, yıpranmış ciltleri onarır.

C vitamini

C vitamininin kozmetikte kullanımı çok yeni. Isı ve ışığa karşı çok hassas olan c vitaminini korumak oldukça zor. Daha cok olgun ciltler için kullanımda. Yıpranmış ciltlerin onarımında E vitamine destek olur. Kollagen üretimini artırır. İnce cizgilerin azalmasında etkili. C vitamini önemli bir anti oksidan. ANTİOKSİDAN lar; serbest radikalleri zararsız maddelere dönüştürürler. C vitamininin en önemli faydalarından biri, cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyabilmesi, melanin üretimini azaltıcı etkisi sayesinde cildi lekelenmekten korumasıdır.

B, F, ve K Vitaminleri de kozmetikte kullanılmakla beraber, A, E ve C vitaminleri kadar yaygın değil.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 27 Eylül 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
cild için en gerekli olan nedir cilt guzeligi icin gerekli vitaminler cilt güzelliği için kullanılacak vitamin destekleri cilt güzelliği için ne gereklidir cilt için gerekli vitaminler hangi besinler cilt güzelliği için gereklidir kollegen attıran besinler
 
 

Notlar ›

 
İçindeki Yabancı: İçindeki Yabancı 2007 ABD-Avustralya ortak yapımı filmdir. Özgün adı The Brave One dır. Senaryosunu Roderick Taylor ve Bruce A.
İçinde Aşk Var: İçinde Aşk Var, Işın Karaca'nın ikinci solo albümü. 19 Aralık 2004'te piyasaya çıktı. 1 tane de kendi bestesisin bulunduğu albümde Sezen Aksu, Aysel Gürel, Suat Suna, Ümit Sayın gibi isimlerin beste ve sözleri bulunmaktadır.
Drizzt Do'Urden: Drizzt Do'Urden Unutulmuş Diyarlar (Forgotten Realms) kurulumunda yer alan hayali bir kahramandır. Irkı olan drow'ların şeytan ve kötülük dolu adetlerini reddederek Karanlıkaltı'ndan (Underdark) ayrılmış ve yeryüzünde yaşamaktadır.
Gerekli Şeyler: Gerekli Şeyler, Büyük Mavi Yayıncılık tarafından 1995 yılında kurulmuştur. Wizards of the Coast, McFarlane Toys, Toybiz, Wizkids, Yomega gibi hobi sektöründe dünya çapında tanınan firmaların Türkiye Distribütörlüğünü yapmakta, her ay Diamond Comics Distribution kanalıyla yüzlerce orijinal çizgi romanı, mağazası ve vitrini niteliğindeki Gerekli Şeyler'de, belirtilmiş olan diğer firmaların ürünleriyle birlikte satışa sunmaktadır.
Dilek kipi: Dilek kipi, Türkçede fiillerin gereklilik, istek, dilek, şart veya emir bildiren hallerinden her biri.
 

0 Yorum ›

 

Cilt Güzelliği İçin Gerekli vitaminler Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Cilt Güzelliği İçin Gerekli vitaminler ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.