Soru & CevapCumhuriyet Ne Zaman İlan Edildi

Cumhuriyet Ne Zaman İlan Edildi

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Cumhuriyet Ne Zaman İlan Edildi ve Tbmm Ne Zaman Acildi hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. İlk T.b.m.m. Ne Zaman Kuruldu? sorusunu soran ziyaretçimize cevap vermiş olmak umuduyla…

Cumhuriyet Ne Zaman İlan Edildi

İlk T.b.m.m. Ne Zaman Kuruldu?

Soru

Eski meclis ne zaman kuruldu

Cevap

İLK tbmm kurulması önemliydi omun için 23nisan1920 de kuruldu 24 nisan 1920 de ikinci toplantısını yapyılar tam tbmm nin açılışından 1 gün sonra ikinci toplantılatında mustafa kemal paşayı başkanlığa seçtilerbu başkanlık 29 ekim1923 tarihine kadar sürdürüldü mustafa k. Artık yüce meclisinin üstünde yük yoktur diye konuşma yaptı. Eskiden bmm(büyük millet meclisi) denirdi sonradan tbmm ye geçiş yaptılar

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 19 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
cumhuriyet ne zaman ilan edildi ?? t b m m ne zaman açıldı cumhuriyetne zamankuruldu tbmm ne zaman açıldı cumhuriyet ne zaman ilan edildi tbmm ne zaman ilan edildi tbmm ne zaman kuruldu tbmm ne zaman kuruldu ve nerede açıldı tbmm ne zaman ve nerede açıldı kısaca tbmm nezaman kuruldu kısaca
 
 

Notlar ›

 
Cumhuriyet Halk Partisi: Cumhuriyet Halk Partisi (kısaca CHP), 9 Eylül 1923'te Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve Atatürkçü, sosyal liberal ve sosyal demokrat siyasi görüşünü benimsemiş olan Türk siyasî partidir.
Cumhuriyet (gazete): Cumhuriyet, 7 Mayıs 1924 tarihinden beri Türkiye'de yayımlanan günlük gazete. Haftalık ortalama 50.000 civarinda tiraji ile 20. sıralardadır.
Cumhuriyetçi Güven Partisi: Cumhuriyetçi Güven Partisi (CGP), Milli Güven Partisi (MGP) ile Cumhuriyetçi Parti'nin birleşmesinden doğan (Mart 1973) ve 12 Eylül Darbesi'ne (1980) kadar faaliyetini sürdürmüş siyasi parti.
Cumhuriyetçi Parti (ABD): Cumhuriyetçi Parti, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iki büyük partiden biri. Diğeri Demokratik Parti'dir.
Zaman dilimi: Zaman dilimi herbiri yaklaşık 15 derecelik boylama göre dizilmiş, Greenwich, İngiltere'den başlayan (bakınız UTC), insanların (saatin) bulundukları bölgede ve dünyanın başka bir bölgesinde kaç olduğunu öğrenmelerine yardım etmek için oluşturulan coğrafi yer küre dilimleridir.
Zaman (gazete): Zaman, Türkiye'de yayımlanan günlük gazete. 3 Kasım 1986 tarihinde Fehmi Koru'nun yönetiminde, A. Turan Alkan, Ali Bulaç, Hüseyin Hatemi, Mehmet Şevket Eygi gibi yazarlardan oluşan bir kadro ile yayın hayatına başladı.
Zamanın Akışında: Zamanın Akışında, 1976 Batı Almanya yapımı kült yol filmidir. Özgün adı Im Lauf der Zeit olan film ABD'de Kings of the Road (Tr :Yolun Kralları) adıyla gösterilmiştir.
Zaman serisi: İstatistik, sinyal işleme, ekonometri ve matematiksel finansta bir zaman serisi veri noktalarının sıklığıdır ve düzenli zaman aralıklarında, ardışık zaman alanlarında tipik olarak ölçülür.
Ilana (Lost): Ilana Verdansky, Amerikan drama televizyon dizisi Lostta yer alan kurgusal karakterdir. Zuleikha Robinson tarafından canlandırılmaktadır.
İlan Ramon: Ilan Ramon (d. 20 Haziran 1954 - ö. 1 Şubat 2003) İbranice: אילן רמון), İsrailli savaş pilotu ve İsrail'in ilk astronotu.
İlanit: Hanna Drezner (İbrani: חנה דרזנר) ya da sahne adıyla İlanit (İbrani: אילנית, d. 17 Eylül 1947, Tel Aviv), İsrailli şarkıcı.
Ilan Hatsor: 1964 yılında İsrail’de doğan Ilan Hatsor, çocukluğunu ve ilk gençliğini Hayfa kentinde geçirdi. Askerliğini yaptıktan sonra, Tel Aviv Üniversitesi’nde “Oyun Yazarlığı” ve “Yönetmenlik” bölümlerinde öğrenim gördü.
 

0 Yorum ›

 

Cumhuriyet Ne Zaman İlan Edildi Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Cumhuriyet Ne Zaman İlan Edildi ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.