EğitimİlköğretimDengeli Beslenme Ne Demektir?

Dengeli Beslenme Ne Demektir?

Sponsorlu Bağlantılar

dengeli ve düzenli beslenme ne demektir, dengeli ve düzenli beslenme ne demektir, dengeli beslenme ne demektir, dengeli ve düzenli beslenme nedir kısaca

Tüm yiyecek ve içecekler hiçbir şekilde vücudumuz için gerekli bütün maddeleri içermemektedir. Bu nedenle yiyecekleri gruplandırmak ve ona göre hareket etmek gerekir. Yiyecek ve içecekler şu gruplardan oluşmaktadır: Et, süt, ekmek ve tahıl, meyve ve sebze, şeker ve yağ grubu. Bu saydığımız tüm gruplar, insan organizması için gerekli olup, bunların dengeli olarak alınması çok önemlidir. Bu yiyeceklerden herhangi birinin daha çok veya daha az alınması, ilerde sağlık ve estetik sorununa sebebiyet vermektedir.

Dengeli Beslenme Ne Demektir?

Soru: Dengeli beslenme ne demektir?

Cevap: Vücudumuzun gereksinimi olan yiyeceklerden yeteri kadar almaya denir.

 

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 07 Kasım 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
dengeli ve düzenli beslenme nedir kısaca dengeli beslenme ne demektir düzenli beslenme nedir kısaca canlıların ortak özellikleri dengeli beslenme görselleri dengeli beslenmek ne demektir dengeli beslenme ile ilgili yazı kısaca dengeli beslenme ile ilgili afişler dngeli beslenmek ne demektir doğal ve dengeli beslenmek ne demektir
 
 

Notlar ›

 
Beslenme: Beslenme, canlılığın gereklerini yerine getirmek için gerekli olan maddeleri, canlı dışı ortamdan edinme faaliyetine verilen isimdir.
Translokasyon: Translokasyon, bir kromozomun kaybolan parçasının ya da kopan bir parçasının başka bir kromozoma yapışması şeklinde görülen kromozom anomalilerindendir.
Dengeli, Göle: Dengeli, Ardahan ilinin Göle ilçesine bağlı bir köydür.
Beslenme (anlam ayrımı): * Beslenme (biyoloji)
Beslenme tıbbı: Beslenme tıbbı, beslenme alışkanlıklarının değiştirilerek ağızdan alınan vitamin ve mineral desteğinde bulunulmasına dayanır.
 

0 Yorum ›

 

Dengeli Beslenme Ne Demektir? Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Dengeli Beslenme Ne Demektir? ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.