EğitimİlköğretimDengeli ve Düzenli Beslenme İle İlgili Şiir

Dengeli ve Düzenli Beslenme İle İlgili Şiir

Sponsorlu Bağlantılar

Düzenli ve dengeli beslenme ile ilgili şiir arayanlar için çok hoş bir şiir buldum. Gerçekten de işinize yarayabilir.

dengeli beslenme ile ilgili şiir, dengeli ve düzenli beslenme ile ilgili şiir, beslenme ile ilgili şiir

dengeli ve düzenli beslenme ile ilgili şiir, dengeli ve düzenli beslenme ile ilgili şiirler, dengeli ve düzenli beslenme ile ilgili yazı, dengeli ve düzenli beslenmeyle ilgili şiirler, dengeli ve düzenli beslenmeyle ilgili şiir, dengeli beslenmeyle ilgili şiirler, saglikli beslenmeyle ilgili siir, düzenli beslenme ile ilgili şiir, dengeli ve düzenli beslenme beslenmeyle ilgili siir, dengeli ve düzenli beslenme ile ilgili şiir yazı resim, duzenli beslembe ile ilgili şiirler, dengeli beslenme ile ilgili şiirler vs..

Dengeli ve Düzenli Beslenme İle İlgili Şiir

Dengeli ve Düzenli Beslenme Şiiri

Malûm ya Nasrettin Hoca,
Her düğünde , dernekte,
Kaçırmazdı hiçbir fırsatı,
Basardı çorbaya kaşığı,
Pilavın da verirdi hakkını…

Yine böyle bir günde,
Öğrencileri ile düğünde,
Sofralar serildi önlerinde,
Hoca , baş köşeye kuruldu…

-Hocam , der öğrencilerden biri,
Korumak için sağlığı, bedeni
İnsan ne zaman yemek yemeli ?

Hoca, doğrultarak sofradan başını,
“Bu iş, dedi, kesenize bağlı”

“Hocam, derler anlamadık ne dediğini
Bu cevap bilmece gibi…

Hoca der, “Gayet basit evlâdım,
Şudur sana son cevabım;
Zenginler yemeli acıkınca,
Yoksullar ise fırsatı bulunca,
Doyurmalı karnını…

Aykar Veli

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 07 Kasım 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
dengeli ve düzenli beslenme dengeli ve düzenli beslenme ile ilgili şiir dengeli ve düzenli beslenme ile ilgili şiirler dengeli beslenme ile ilgili şiir dengeli ve düzenli beslenme ile ilgili resimler sağlıklı beslenme ile ilgili sloganlar beslenme ile ilgili resimler dengeli beslenme ile ilgili yazı duzenli beslenme dengeli beslenme ile ilgili şiirler
 
 

Notlar ›

 
Beslenme: Beslenme, canlılığın gereklerini yerine getirmek için gerekli olan maddeleri, canlı dışı ortamdan edinme faaliyetine verilen isimdir.
Translokasyon: Translokasyon, bir kromozomun kaybolan parçasının ya da kopan bir parçasının başka bir kromozoma yapışması şeklinde görülen kromozom anomalilerindendir.
Dengeli, Göle: Dengeli, Ardahan ilinin Göle ilçesine bağlı bir köydür.
Düzenli ifade: Bilgisayarcılıkta düzenlemeli ifadeler, ele alınan metindeki kimi katarların kısa yoldan ve esnek bir biçimde belirlenmesini sağlar.
Düzenli sıkı bağ doku: Düzenli sıkı bağ doku; yapısındaki kollajen fibriller düzenli ve paralel demetler halindedir. Yoğun ve düzenli yerleşmiş fibril demetleri dokuda büyük yer kaplar.
Düzenli, Borçka: Düzenli, Artvin ilinin Borçka ilçesine bağlı bir köydür. Eski adı Yukarı Macahel olan Camili yöresinde yer alır.
Düzenli ordu: I. Dünya Savaşı sonunda Osmanlı Devleti'nin elinde kalan ordu, Mondros Ateşkes Anlaşması'yla terhis edilmişti.
Beslenme (anlam ayrımı): * Beslenme (biyoloji)
Beslenme tıbbı: Beslenme tıbbı, beslenme alışkanlıklarının değiştirilerek ağızdan alınan vitamin ve mineral desteğinde bulunulmasına dayanır.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.
Siirt: Siirt , Siirt ili'nin merkezi ilçesi ve şehirdir.
Siirt (anlam ayrımı): * Siirt (il)
Siirtspor: Siirtspor, (Siirt Yol Su Elektrik Spor 1983-1989, Siirt Köy Hizmetleri Spor 1989-1999, Siirt Jet-PA Spor 1999-2002) Fadıl Akgündüz'ün sahibi olduğu Jet-PA ile sponsorluk anlaşması yaparak Siirt Jet-PA Spor adıyla 1999-2000 sezonunda 1. Lig'e yükselmiştir.
Siirt (il): Siirt, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan bir ildir.
 

2 Yorum ›

 
  1. meryem Aralık 19th, 2012 - Saat: 15:49:09

    ben 7. sınıfa gidiyorum fazla şiir yok

  2. sümeyye köse Aralık 25th, 2013 - Saat: 14:24:16

    ben 8. sınıfa gidiyorum ben bu konuları geçtim haberiniz olsun yaniiiii sizibilmem ama ben bu konuyu iyice geçtim size iyi dengeli beslemberler ya da iyi dersler mi demeliydim hahahahahahahahahahahahahahahahahaah

Dengeli ve Düzenli Beslenme İle İlgili Şiir Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Dengeli ve Düzenli Beslenme İle İlgili Şiir ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.