Soru & CevapDna Modeli

Dna Modeli

Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazı bir ziyaretçimizin Dna Modelini Nasıl Yaparım? sorusuna cevap olarak yazılmıştır. Dna Modeli ve Dna Modeli Nasil Yapilir hakkında kısa özet bilgi olarak herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Tam da not almalık…

Dna Modeli

Dna Modelini Nasıl Yaparım?

Soru

3 boyutlu DNA modelini nasıl yapabilirim??

Cevap

DNA nedir?

DNA veya deoksiribonükleik asit, bireysel tüm genetik özelliklerin temel yapı taşıdır. DNA insan vücudundaki hemen hemen tüm hücrelerin komponentidir. Ayrıca, bir insanın tüm hücrelerindeki DNA aynıdır. Örneğin bir insanın kanındaki DNA ile, deri hücresindeki, spermindeki veya tükürüğündeki DNA aynıdır. DNA çok güçlü bir araçtır, çünkü tek yumurta ikizleri hariç her insanın DNA’ sı birbirinden farklıdır. (34) Bu farklılıktan dolayı, aynı parmak izinde olduğu gibi, olay yerinden toplanılan DNA ile olayla bir şüphe bağı kurabilir ya da şüpheyi elimine edebilir. Kimse bulunmasa dahi, akrabalarının DNA’ sından kurban tanımlanabilir. Ayrıca bir olay yerinden toplanan deliller ile diğer bir yerden toplananlar karşılaştırıldığında, saldırganın lokal, bölgesel veya ülke çapındaki bağlantısı ortaya çıkarılabilir. Yıllar öncesine ait bir DNA delili adli olarak değerli olabilir. Buna karşın çevresel faktörler (örneğin; ısı, güneş ışığı, nem) gibi bir çok faktör, olay yerinde kalan DNA’ yı etkileyebilir. Ayrıca bütün DNA delilleri, kullanılabilir DNA profili olmayabilir. Fakat, parmak izleri gibi DNA testleri de polise şüphelinin ne zaman ya da ne kadar zamandır olay yerinde olduğunu söyleyemez.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 16 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
güneş sistemi maketi nasıl yapılır dna modeli dna modeli yapımı dna modelleri dna maketi nasıl yapılır dna maketi yapımı 3 boyutlu dna modeli yapımı 3 boyutlu hücre modeli yapımı dna modeli nasl yaplr 3 boyutlu dna modeli nasıl yapılır
 
 

Notlar ›

 
Modelistlik: Modelistlik, tekstil sektöründe özellikle dokuma ürünü kumaşlardan elde edilecek giysilerin stilist tarafından, önceden belirlenmiş uluslararası standart ölçü tablosuna göre seri üretim amaçlı model kalıbının hazırlanmasına verilen addır.
Modelica: Modelica, kar amacı gütmeyen Modelica Derneği tarafından geliştirilen, nesne yönelimli karmaşık fiziksel modelleme programlama dili ve kütüphaneler bütünüdür.
 

0 Yorum ›

 

Dna Modeli Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Dna Modeli ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.