Soru & CevapDuzgun Geometrik Sekiller

Duzgun Geometrik Sekiller

Sponsorlu Bağlantılar

Bir üyemizin Düzgün Geometrik Cisimlerin Açık Ve Kapalı Halleri Nasıldır? sorusu üzerine yazıyı paylaşıyorum. Bu yazı Duzgun Geometrik Sekiller ve Geometrik Cisimlerin Acik Halleri ile ilgilidir. Umarım ziyaretçimizin sorusuna cevap olabilir.

Duzgun Geometrik Sekiller

Düzgün Geometrik Cisimlerin Açık Ve Kapalı Halleri Nasıldır?

Soru

Düzgün geometrik cisimlerin açık ve kapalı halleri

Cevap

Taban yüzeyi bir dairedir.
Yanal yüz bir daire dilimidir.
Tepe noktasını tabanın orta noktasına birleştiren dikmenin uzunluğu, koninin yüksekliğidir.
Yanal yükseklik, dairenin çevresindeki herhangi bir noktayı tepe noktasına birleştiren doğru parçasıdır.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 27 Aralık 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
düzgün geometrik cisimlerin kapalı ve açık maketleri düzgün geometrik cisimlerin açık ve kapalı maketleri düzgün geometrik şekillerin kapalı ve açık maketleri düzgün geometrik cisimler kapalı ve açık maketleri düzgün geometrik cisimlerin açık maketleri düzgün geometrik şekiller geometrik şekillerin açık ve kapalı hali düzgün geometrik cisimlerin açık ve kapalı şekilleri geometrik şekiller ve açık halleri düzgün geometrik cisimlerin kapalı maketleri
 
 

Notlar ›

 
Düzgün dairesel hareket: Sabit bir kuvvet, büyüklüğü değişmeyen hız vektörüne sürekli ve dik olarak etki ederse, cisme, R yarıçaplı çember üzerinde düzgün dönme hareketi yaptırır.
Düzgün Baba: Hikâyesinin anlatıldığı kendi ismini taşıyan halk şarkısı birçok çağdaş sanatçı ve grup tarafından yorumlanmıştır.
Düzgün TV: Düzgün TV, 25 Temmuz 2005'tenn itibaren yayın yapan bir televizyon kanalıdır. 2009 yılında kapanmıştır.
Geometri: Geometri, matematiğin uzamsal ilişkiler ile ilgilenen alt dalıdır (Eski adı: Hendese). Yunanca Γεωμετρία "Geo" (yer) ve "metro" (ölçüm) birleşiminden türetilmiş bir isimdir.
Geometrik ortalama: Geometrik ortalama, birim değerlerinin (gözlem sonuçlarının) birbirleriyle çarpımlarının, n birim sayısı olmak üzere, N'inci dereceden köküne denir.
Geometrik seri: Matematikte geometrik seri art arda gelen iki terimi arasında sabit bir oran bulunan seridir. Örneğin,
Geometrik dağılım: Olasılık kuramı ve istatistik bilim dallarında geometrik dağılım şu iki şekilde ifade edilebilen ayrık olasılık dağılımıdır:
Geometrik medyan: Geometrik medyan bir Euclid-tipi uzayda bulunan aralıklı set halindeki örneklem noktaları, bu noktalar arasındaki uzaklıkların toplamını en küçük (minimum) yapan bir nokta olarak tanımlanır.
 

0 Yorum ›

 

Duzgun Geometrik Sekiller Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Duzgun Geometrik Sekiller ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.