Yemek TarifleriTatlı TarifleriEkmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar

Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı Nasıl Yapılır

Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı tarifini daha önce denemediyseniz nasıl yapıldığını aşağıdaki tariften öğrenebilirsiniz. Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı malzemelerini aşiağıdaki gibi hazırladıktan sonra tarif kısmına adım adım uymanızı öneriyorum. Emin olun sonunda lezzetine siz de şaşıracaksınız. Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı nasıl yapılır, nasıl hazırlanır bu kadar basit olur mu diye kendi kendinize şaşıracaksınız. Hazırlayan herkese afiyet olsun…

Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı

Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı Malzemeleri

 • 2 adet yumurta
 • 1,5 su bardagı toz şeker
 • 2,5 su bardagı un
 • 1,5 su bardagı süt
 • 3/4 su bardagı sıvı yağ
 • 3 yemek kaşığı kakao
 • 1 paket şekerli vanilin
 • 1 paket hamur kabartma tozu
 • 1 adet portakal kabugu rendesi

Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı Tarifi

 • Sırası ile ekmek manikasının haznesine; süt, yumurta, sıvı yağ, seker, vanilya, kakao, un, portakal kabugu rendesini yerleştirin.
 • Son olarak unun ortasına bir çukur açın ve kabartma tozu ekleyin.
 • Ekmek makinanızı kek pişirme programına ayarlayın.
 • Kekiniz pişince hazneyi makinadan çıkartın, yaklaşık saatlik kek programımızı secip pismesini saat kadar soğumasını bekledikten sonra keki kalıptan çıkartın. İ
 • steğinize göre çikolata sosu dökerek servis yapın.

Arama Kelimeleri: Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı tarifi, ekmek yapma makinesinde kek yapımı nasıl yapılır, ekmek yapma makinesinde kek yapımı hazırlanışı, ekmek yapma makinesinde kek yapımı yapılışı, yapma ve resimli tarif hazırlama…

Not: Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı nasıl yapılır için başka kaynaklardan da yararlanabilirsiniz. Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı tarifi ve diğer tarifler için yemek tarifleri kategorimizi incelemenizi öneririz. Daha ayrıntılı bilgileri aşağıdaki sitelerden bulabilirsiniz.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 09 Şubat 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
ekmek makinesinde kek yapımı ekmek makinasında kek nasıl yapılır makinede kek yapımı eym kek tarifleri ekmek yapma makinesinden tarcinli kek tarifi ekmek yapma makinesinde kek yapımı ekmek makınesınde neler yapılabılır ekmek makinesinde kek tarifleri ekmek makinasında kekyapımı ekmek makinasinda kekin yapilisini goster
 
 

Notlar ›

 
Ekmek Teknesi: Ekmek Teknesi, 2002 yılında ATV'de yayımlanan ve bir mahalledeki bir aileyi konu alan dizi. 2004 yılında Show TV'ye geçmiş ve 2005 yılında bitmiştir.
Saccharomyces cerevisiae: Saccharomyces cerevisiae, tomurcuklanan bir maya türüdür. Eski çağlardan beri bira, şarap ve ekmek yapımında kullanılmasında dolayı en önemli maya türü olduğu söylenebilir.
Papara: Papara (Ekmek makarnası, Ekmek mantısı) ülkemizin birçok yöresinde geleneksel olarak yapılır. Batı Marmara’da papara, doğu Marmara'da ve batı Karadeniz’de Ekmek makarnası olarak adlandırılır.
Ekmek fırını: Ekmek fırını, ekmek üretilen ve satılan işyerleridir. Bazıları aynı zamanda kafe olup ekmek dışında tart, pasta, kapkek, bisküvi, kurabiye, muffin (mafin) ve donut gibi diğer unlu mamulleri de üretmektedir.
Yapay dil: Yapay dil, diğer pek çok dilin aksine kaynağı belli olan, yani o dili oluşturan kişi ya da komisyonun adı bilinen, grameri tarihin akışı içerisinde insanların günlük kabulleri ya da yönelimleriyle evrilmemiş, tamamen insan eliyle yapılandırılmış olan dillerdir.
Yapay uydu: Yapay uydular insanoğlunun geliştirip Dünya'nın veya başka gezegenlerin yörüngesine yerleştirdiği uydulardır.
Nasıl Delirdim? (albüm): Nasıl Delirdim?, Hande Yenerin beşinci stüdyo albümüdür. 15 Mayıs 2007'de Erol Köse Exclusive etiketiyle yayınlanmıştır.
Nasıl İsyan Etmem: Nasıl İsyan Etmem, yönetmenliğini Temel Gürsu'nun, senaryosunu Arda Uskan'ın yazdığı, 1982 tarihli Türk filmi.
 

0 Yorum ›

 

Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Ekmek Yapma Makinesinde Kek Yapımı Nasıl Yapılır? Tarifi ve Yapılışı ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.