EğitimİlköğretimEl Yazısı Nasıl Yazılır? El Yazısı İle Yazma

El Yazısı Nasıl Yazılır? El Yazısı İle Yazma

Sponsorlu Bağlantılar

El yazısı ile yazmayı bilmeyenler için güzel bir yazı. Umarım el yazınısı geliştirmede yardımcı olur.

el yazısı yazmanın kuralları, el yazısı kullanımı, el yazısı ile yazma, el yazısı nasıl olur vs…

El Yazısı Nasıl Yazılır? El Yazısı İle Yazma

El Yazısı Nasıl Yazılır?

İlk okuma-yazma öğretimine bitişik eğik yazı ile başlanacaktır. Bitişik eğik yazı kullanımına ilişkin açıklamalar aşağıda verilmektedir.

1. İlk okuma-yazma öğrenmeye başlayan öğrencilerin, kalemi ellerine ilk aldıklarında eğik ve dairesel çizgiler çizdikleri gözlenmektedir.

2. Öğrenciler anatomik yapıları gereği kalemi eğik olarak tutmaktadırlar.

3. Bitişik eğik yazının akıcı ve kesintisiz olması, soldan sağa doğru yazı yönünü desteklemektedir.

4. Bitişik eğik yazı geri dönüşlere izin vermemektedir. Bu durum yazının akıcı ve doğru yönde gelişimini sağlamaktadır.

5. Bitişik eğik yazı, harflerin doğru yazımını desteklemektedir. Harflerin yazılış yönlerinin karıştırılması sorununun ortaya çıkmasını önlemektedir.

6. Bitişik eğik yazıdaki süreklilik düşüncelerdeki sürekliliğe yansımakta, birbirlerini desteklemektedir. Yazıda kazanılan bu akıcılık okuma becerisine de yansımaktadır.

7. Dik temel harflerin ardından bitişik eğik yazı harfleri ile yazmaya başlayan öğrenciler bitişik eğik yazıya geçişte güçlük çekmektedirler. Bu nedenle ilk okuma-yazma öğretimine bitişik eğik yazı ile başlanmaktadır.

8. Yapılan araştırmalar, öğrencilerin bitişik eğik yazı harflerini yazmada bir problemle karşılaşmadıklarını ve bu yazı türünden zevk aldıklarını göstermektedir.

9. Bitişik eğik yazının estetik görünümü, öğrencilerin estetik bakış açısı geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Bitişik eğik yazı öğretimi ile resim ve müzik derslerinin öğretimleri arasında ilişki bulunmaktadır.

10. Bitişik eğik yazı alışkanlığı, öğrencilerin diğer yazı karakterleriyle yazılmış metinleri okumalarında problem çıkarmamaktadır. Deneysel çalışmalar, öğrencilerin değişik stillerde yazılmış harfleri tanımakta ve okumakta güçlük çekmediklerini ortaya koymuştur.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 07 Kasım 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
alfabe el yazısı nasıl yazılır el yazısı ile yazı yazma güzel el yazısı nasıl yazılır bitişik eğik el yazısı ile yazılmış şiirler eğik el yazısı nasıl yazılır el yazısı ile yazılmış şiirler el yazısı harfleri nasıl yazılır bitişik eğik yazı nasıl yazılır YORUM YAZISI NASIL YAZILIR el yazısıyla yazılmış şiirler
 
 

Notlar ›

 
Mikroişlemci: Mikroişlemci, işlemci (bazen kısaltma olarak µP kullanılır) ana işlem biriminin (CPU) fonksiyonlarını tek bir yarı iletken tümdevrede (IC) birleştiren programlanabilir bir sayısal elektronik bileşendir.
Yazmaç öbeği: Yazmaç öbeği bir merkezi işlem birimindeki işlemci yazmaçlarının bir dizisini ifade etmektedir. Modern tümleşik devre tabanlı yazmaç öbekleri genellikle çok portlu hızlı durağan Rastgele Erişim Bellek'leri (SRAM's) kullanılarak sistemlere tümleştirilmektedirler.
Yazmaçların yeniden adlandırılması: Yazmaçların yeniden adlandırılması, işlemcilerde, yürütülen buyruklardaki, aynı yazmaçların tekrar kullanımından doğan sahte bağımlılıkları gidermek için kullanılan bir yöntemdir.
Yazma Sanatı: On Writing
 

2 Yorum ›

 
  1. eda Aralık 21st, 2013 - Saat: 12:06:15

    aradıım bu deildiki begeneyim

  2. damla Şubat 17th, 2014 - Saat: 20:29:05

    aradığım el yazısı z harfi bu ne ya çok kötü

El Yazısı Nasıl Yazılır? El Yazısı İle Yazma Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken El Yazısı Nasıl Yazılır? El Yazısı İle Yazma ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.