SağlıkGenel SağlıkAnne ve Çocuk SağlığıEn Erken Hamilelik Belirtileri

En Erken Hamilelik Belirtileri

Sponsorlu Bağlantılar

En Erken Hamilelik Belirtileri ve Erken Gebelik Belirtileri Nelerdir ile ilgili bu yazıda Gebelik Belirtileri hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not kurdundan…

En Erken Hamilelik Belirtileri

Gebelik Belirtileri

Gebelik Belirtileri

Çoğu kadının hamileliğinin ilk bulgusu görülmeyen adet kanamasıdır. Fakat her kadın düzenli bir adete sahip olmayabilir. Adet kanamaları hastalıklar, mevsimsel değişiklikler, stresten etkilendiği için diğer belirti ve bulgularında görülmesi gerekir. En sık gözlenen belirtiler; ağrılı göğüsler, yorgunluk hissi, mide bulantısı, diğer mide şikayetleri, sık sık idrara çıkma isteği ve karında şişkinlik hissidir.

Bazı hamilelik belirtileri hamile olma olasılığınızın bulunduğunu, bazıları ise bu olasılığın yüksek olduğunu akla getirir. Hiçbir erken belirti gebeliğin kesin işareti değildir. Aslında hamileliği kesin kanıtlayan ilk belirti bebeğinizin kalp atışlarıdır ki bu da duyarlı Dopler ultrason ile yaklaşık 10-12′ inci haftalar arasında duyulabilir.

HAMİLE OLABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNDÜREN İŞARETLER
BELİRTİ ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN BAŞKA OLASI NEDENLERİ

Adet kesilmesiTüm hamileliklerdeYolculuk,yorgunluk,stres,hamilelik
korkusu,hormonsal sorunlar,aşırı kilo alma ya da verme, doğum kontrol hapını bırakma,emzirmeSabah bulantılarıHamile kaldıktan 2-8 hafta sonraYiyecek zehirlenmesi,gerginlikSık idrara çıkmaGenellikle hamile kaldıktan
6-8 hafta sonraİdrar yolları iltihabı,gerginlik,şeker
hastalığıSızlayan,ağrıyan,şiş göğüslerHamile kaldıktan sonraki
birkaç gün içindeDoğum kontrol hapları,adet günlerinin yaklaşmasıMeme ucu çevresinin koyulaşması ve meme ucu çevresindeki küçük bezlerin kabarmasıHamileliğin ilk üç ayı içindeHormonsal dengesizlikÖnce göğüslerde sonra karında deri altında pembe mavi çizgilerHamileliğin ilk üç ayındaHormonsal dengesizlik ya da önceki hamileliğin etkisiYiyeceklere aşırı istek duymaHamileliğin ilk üç ayı içindeKötü beslenme,stres,adet günlerinin yaklaşması

HAMİLE OLACAĞINIZA İLİŞKİN KUVVETLİ İŞARETLER

Rahim ve rahim ağzının yumuşaması
Döllenmeden 2-8 hafta sonra Adet kanamasının gecikmesi
Rahmin ve karnın genişlemesi
8-12 haftaTümör ve fibroidler
Aralıklı ve ağrısız kasılmalar
Hamileliğin başında başlar, hamilelik ilerledikçe sıklığı artar
Bağırsak kasılmalarıBebeğin hareketleriİlk olarak hamileliğin
16-22. Haftasında fark edilir.
Bağırsak gaz ya da kasılmaları

linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 13 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
erken hamilelik belirtileri adet belirtileri ve hamilelik belirtileri arasındaki fark en erken hamilelik belirtileri erken gebelik belirtileri hamileliğin en erken belirtileri nelerdir erken hamilelik belirtileri nelerdir adetten önce hamilelik belirtileri en erken hamilelik belirtileri nelerdir en erken hamilelik ağız tatsızlığı erken hamilelik belirtileri
 
 

Notlar ›

 
Erken Tunç Çağı: Anadolu ve Trakya'da yaklaşık M.Ö. 3000-2000 yılları arasına tarihlendirilen Erken Tunç Çağı (İlk Tunç Çağı), genel karakteri ile üzerinde tapınak ve idari binaların da bulunduğu organize, tahkimli, bağımsız şehir devletlerinden oluşan bir dönemi kapsar.
Erken boşalma: Erken boşalma, prematür ejakülasyon veya ejaculatio praecox, en sık rastlanan cinsel işlev bozukluğudur.
Yeni Çağ: Yeni Çağ veya Erken Çağdaş Dönem, tarih çağlarının üçüncüsüdür.
Erken dönem Anadolu Türk mimarisi: Erken dönem Anadolu Türk mimarisi Türk kavimlerinin Anadolu’ya göç etmeye başladığı dönem ile Osmanlı Beyliği’nin kurulduğu dönem arasındaki mimariyi inceler.
Erkenek (mitoloji): Erkenek (erkecel, erkecey, ernek, irkenek, irkeyel de olur), Türk ve Tatar halk inancında armak boyunda bir insan.
 

0 Yorum ›

 

En Erken Hamilelik Belirtileri Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken En Erken Hamilelik Belirtileri ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.