SağlıkGenel SağlıkEngelliler Ve İlköğretim Ve Eğitim Kanunu

Engelliler Ve İlköğretim Ve Eğitim Kanunu

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalenin Engelliler Ve İlköğretim Ve Eğitim Kanunu ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Engelliler Ve İlköğretim Ve Eğitim Kanunu

Engelliler Ve İlköğretim ve Eğitim Kanunu

İLKÖĞRETİM VE EĞİTİM KANUNU
Kanun Numarası : 222
Kabul Tarihi : 5/1/1961
Yayımlandığı R Gazete : Tarih : 12/1/1961 Sayı : 10705
Madde 1 – İlköğretim kadın erkek bütün Türklerin milli gayelere uygun olarak bedeni zihni ve ahlaki gelişmelerine ve yetişmelerine hizmet eden temel eğitim ve öğretimdir
Madde 12 – Mecburi ilköğrenim çağında bulundukları halde zihnen bedenen ruhen ve sosyal bakımdan özürlü olan çocukların özel eğitim ve öğretim görmeleri sağlanır

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 16 Mart 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
 
 

Notlar ›

 
Engelliler Tiyatrosu: Engelliler Tiyatrosu, Engelli bireylerin. Toplumun sosyal ve sanatsal yaşamdan var olduğunu göstermek amacıyla kurulmuş oyuncularının bir çoğunluğunu engellilerin oluşturduğu tiyatro topluluklarıdır.
Engelliler Haftası: Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır.
Engellilik: Engelli, fiziksel veya zihinsel bir rahatsızlık nedeniyle bazı hareketleri, duyuları veya işlevleri kısıtlanan (kişi).
Türkiye Futbol Federasyonu: Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye'de futbol faaliyetlerini yürütmek, futbolun gelişmesini ve yurt sathına yayılmasını sağlamak, bu konularda her türlü düzenlemeyi yapmak, kararlar almak ve uygulamakla yetkili kurumdur.
Uluslararası Engelliler Günü: Uluslararası Engelliler Günü (İngilizce:International Day of Disabled Persons) 1992 yılından bu yana 3 Aralık gününde Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak kabul edilmiştir.
İlkokul: İlkokul, çocukların okul öncesi eğitiminden sonra başlayacağı ilk eğitimi ifade eder.
Öğretmenlik: Öğretmen ya da hoca bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya belli bilgileri öğretmeyi kendisine meslek edinmiş kimsedir, bu mesleğe de öğretmenlik denir.
Eğitim bilimleri: Eğitim bilimleri ya da pedagoji, eğitimi inceleyen bilim dallarının tamamına verilen addır. Eğitim bilimleri ailesi özellikle son yüzyıl içerisinde büyük bir gelişim kaydetmiş, 1960 sonrasında, post-sputnik döneminde hızlanarak bu günkü geniş aileyi oluşturmuştur.
EĞİTİM SEN: Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM SEN), 23 Ocak 1995'te kurulmuş, şu an Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı sendikadır.
Eğitim teknolojisi: Eğitim teknolojisi "eğitim bilimleri" ailesinde yer almakla birlikte bilgisayar bilimleri, dizge kuramı, bilişsel bilimler, psikoloji, toplumbilim ve diğer bazı bilim dallarından beslenen, kendine has özellikleri olan, çokludisiplin bir bilim dalıdır.
Kanunun Kuvveti: The French Connection William Friedkin'in yönettiği 1971 yapımı Hollywood filmi. Robin Moore'un aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır.
Ocak: Sözcüğün, odcak >>> "ocak" olduğu savlanırken, öte yandan Eski Türkçedeki "oc-mak, uc-mak" "ateş tutuşturmak" kökünden de olabilir.
Kanun-ı Esasî: Kânûn-i Esâsî (Osmanlı Türkçesi: قانون اساسى) Fransızca Loi constitutionelle çevirisi olarak kullanılan Osmanlıca terkiptir.
 

0 Yorum ›

 

Engelliler Ve İlköğretim Ve Eğitim Kanunu Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Engelliler Ve İlköğretim Ve Eğitim Kanunu ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.