SağlıkKaplıcaErzincan Ekşisu (Böğert Maden Suyu)

Erzincan Ekşisu (Böğert Maden Suyu)

Sponsorlu Bağlantılar

Erzincan Ekşisu (Böğert Maden Suyu)

Erzincanın önemli kaynaklarından biridir.

Erzincan il merkezine 11 km mesafedeki bölgede bulunan ve Ekşisu adı verilen Böğert maden suyu, sağlık yönünden oldukça önem taşımaktadır. Maden suyu; anemi, karaciğer, mide, bağırsak ve safra yolları hastalıklarına iyi gelmektedir.

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 24 Temmuz 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
erzincan eksi su maden suyu erzincan ekşisu hakkında bilgi erzincan ekşisu faydaları erzincan ekşi su faydaları erzincan ekşi maden suyu erzincan ekşisu kaplıcaları erzincan ekşisu maden suyu erzincan ekşi suyun faydaları erzincan böğert maden suyu erzincan eksisu yararlari
 
 

Notlar ›

 
Erzincan (il): Erzincan, Doğu Anadolu Bölgesi'nde dokuz ilçeden oluşan bir ildir. Bunlar Refahiye, Kemah, Kemaliye, Tercan, Çayırlı, İliç, Otlukbeli ve Üzümlü'dür.
Erzincanspor: Erzincanspor ilk olarak 1969 senesinde belediye başkanı Nedim Muradoğlu başkanlığında kurulmuştur. Erzincanspor maçlarını 13 Şubat Stadyumu'nda oynamaktadır.
Erzincan (anlam ayrımı): * Erzincan (il)
Erzincan Havalimanı: Erzincan Havalimanı (IATA: ERC, ICAO: LTCD), 1988 yılında hizmete başlamıştır. Toplam 4.034.100 m²`lik alana kurulu bulunan havalimanında 1.242 m²` lik 600.000 yolcu/yıl kapasiteli iç hatlar terminali mevcuttur.
Madencilik: Madencilik, yer altındaki madenlerin araştırılması, çıkarılması ve işletilmesiyle ilgili teknik ve yöntemlerin bütünüdür.
Maden, Elâzığ: Maden ilçesinin, bilinen tarihi kaynaklara göre MÖ 2000 yıllarına kadar uzanır. Bölgeye Milatan önce 1450 yıllarında Mitanni Krallığı, Milatan önce 30, Milatan sonra 180 yıllarında Roma İmparatorluğu, M.S.
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü: Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), 14 Haziran 1935'te 2804 sayılı özel kanunla kurulmuş, tüzel kişiliği olan, özel hukuk hükümlerine tabi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı kamu iktisadi teşebbüsüdür.
Maden mühendisliği: Maden Mühendisliği, madenlerin bulunması, çıkarılması ve zenginleştirilmesi konularında eğitim ve araştırma yapan mühendislik dalıdır.
Suyun Öte Yanı: Suyun Öte Yanı, 1991 yılında çevrilen Tomris Giritlioğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği dramatik ve politik Türk filmi.
Suyu Arayan Adam: Şevket Süreyya Aydemir'in kendi öz yaşamını anlattığı 1959 yılında tamamladığı kitap.
Arşimet prensibi: Arşimet prensibi, bir sıvı içindeki katı cisim, taşırdığı sıvının ağırlığına eşit bir kuvvet ile yukarıya itilir.
Süyümbike: Süyümbike (Tatarca): Söyembikä Doğumu 1516; ölümü 1554 Moskova) Süyümbike ya da “Hanbike” sıfatıyla Kazan Hanlığı'nı yönetmiş olan Tatar Sultanı.
Suyugüzel, Bala: Suyugüzel, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir köydür.
 

1 Yorum ›

 
  1. ali erkenci Haziran 4th, 2016 - Saat: 01:19:03

    Iyi gunler ben Ali erkenci 1976 yilindan bei almanyada yasiyor 20yildir Berlin de ticaret yapiyorum erzincali hemseriniz olarak Maden suyumuzu zum avrupada pazarlamak istiyorum bundan gurur duyarim BA na yardimci olursaniz memlun olurum.

    Saygilar. Ali erkenci

Erzincan Ekşisu (Böğert Maden Suyu) Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Erzincan Ekşisu (Böğert Maden Suyu) ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.