SağlıkKaplıcaErzurum Köprüköy (Deli Çermik) Kaplıcaları

Erzurum Köprüköy (Deli Çermik) Kaplıcaları

Sponsorlu Bağlantılar

Erzurum Köprüköy (Deli Çermik) Kaplıcaları
Erzurum Köprüköy ilçesindeki Köprüköy Kaplıcası ilçeye 58 km. uzaklıktadır. Bu kaplıcanın suyu 26 C. olup, bikarbonatlı, sodyumlu, kalsiyumlu, karbondioksitli, demirli ve bromürlü bir bileşime sahiptir. Suyun Ph değeri 6.12’dir. Akım değeri ise 101 lt/sn’dir.

Kaplıcanın suyu sindirim sistemi, böbrek ve idrar yolları, kan dolaşımı ve kalp hastalıkları, metabolizma bozuklukları ve romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde yararlanılmaktadır.

 

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
elbehemce - 24 Temmuz 2012
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
erzurum köprüköy deli çermik deli çermik kaplıcası köprüköy deli çermik erzurum deli çermik kaplıcaları köprüköy kaplıcaları erzurum köprüköy kaplıcaları deli çermik köprüköydeki acı çermik erzurum çermik kaplıcaları erzurum deli çermik
 
 

Notlar ›

 
Erzurum (il): Erzurum, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ilidir.
Erzurumspor: Erzurumspor, Erzurum'un mavi-beyaz renklere sahip futbol kulübüdür. Erzurumspor maçlarını Cemal Gürsel Stadyumu'nda oynamaktadır.
Erzurum Kongresi: Erzurum Kongresi, 23 Temmuz - 7 Ağustos 1919 tarihleri arasında Erzurum'da toplanan kurultaydır. Kongreye çoğunluğu işgal altındaki 5 doğu ili Trabzon, Erzurum, Sivas, Bitlis ve Van'dan gelen 62 delege katılmış; 2 hafta süren kongrede alınan kararlar Kurtuluş Mücadelesi'nde izlenen çizgide önemli ölçüde belirleyici olmuştur.
Erzurum-Kars Bölümü: Erzurum - Kars Bölümü, Doğu Anadolu Bölgesi'nin dört bölümünden biridir.
Köprüköy, İspir: Köprüköy, Erzurum ilinin İspir ilçesine bağlı bir köydür.
Köprüköy, Ardeşen: Köprüköy, Rize ilinin Ardeşen ilçesine bağlı bir köydür.
Köprüköy, Bismil: Köprüköy, Diyarbakır ilinin Bismil ilçesine bağlı bir köydür.
Deli: Deli sözcüğü ile şunlardan biri kastedilmiş olabilir:
Delice: Delice: Kırıkkale ilinin bir ilçesidir.
Deliorman: Deliorman (Bulgarca: Лудогорие Ludogorie) Aşağı Tuna Ovası'nda yer alan; Rusçuk, Razgrad, Silistre, Şumnu ve Dobriç şehirlerini de kapsayan geniş bir bölgedir.
Deli Yürek: Deli Yürek, yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı televizyon dizisidir. 5 Ekim 1998'te Show TV'de başlayan Türk aksiyon, dram ve politik dizisidir.
Deli Yürek: Bumerang Cehennemi: Deli Yürek: Bumerang Cehennemi, Osman Sınav'ın yazıp yönettiği bir 2001 Türk aksiyon filmi.
Çermik: Çermik, Diyarbakır ilinin bir ilçesidir.
Çermik, Şavşat: Çermik, Artvin ilinin Şavşat ilçesine bağlı bir köydür.
 

0 Yorum ›

 

Erzurum Köprüköy (Deli Çermik) Kaplıcaları Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Erzurum Köprüköy (Deli Çermik) Kaplıcaları ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.