SağlıkGenel SağlıkHastalıklarEsansiyel Hipertansiyon Nedir

Esansiyel Hipertansiyon Nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede Esansiyel Hipertansiyon Nedir ve Esansiyel Primer Hipertansiyon hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Hipertansiyon (yüksek Tansiyon) Nedir ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Hipertansiyon (yüksek Tansiyon) Nedir

Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) Nedir

Yüksek tansiyon ya da hipertansiyon, aşırı yüksek tansiyon demektir. Normal kan basıncı değerleri bireyden bireye değişkenlik göstermekle beraber, sırasıyla sistolik için en çok 130 mm Hg, diastolik için ise en çok 85 mm Hg olmalıdır. Bu değerler normal kan basıncı değerleri olarak kabul edilmektedir. Sınırda normal değerler ise sistolik kan basıncı için 130-139 mm Hg, diastolik kan basıncı için ise 85-89 mm Hg dır. Hipertansiyon sınırı ise sistolik kan basıncı için 140 mm Hg, diastolik kan basıncı için ise 90 mm Hg dır.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01’];

 
Sponsorlu Bağlantılar
 

İlginize Değer ›

 
 
 
admin - 12 Ocak 2013
 
 

Nasıl Buldular? ›

 
esansiyel hipertansiyon esansiyel primer hipertansiyon esansiyel hipertansiyon nedir PRİMER HİPERTANSİYON esansiyel primer hipertansiyon nedir esansiyel primer hipertansiyon şikayetleri nelerdir birincil (esansiyel) hipotansiyon esansiyel primer ne demek esansiyelhiper tansiyon nedir ? primer (esansiyel) hipotansiyon:
 
 

0 Yorum ›

 

Esansiyel Hipertansiyon Nedir Hakkında Yorum Yap

Dikkat: Mesaj yazarken Esansiyel Hipertansiyon Nedir ile ilgili bilgi verirseniz site kullanıcıları da bu bilgilerinizden yararlanacaktır. Konu hakkında bilgi içeren mesajlarınızı bekliyoruz.